مونترال

  • طبیعت‌گردی
  • مدرن

رفت و برگشت از ۰ تومان

هتل از شبی ۶۵۶,۳۰۰ تومان


مونترال، شهر فرانسه‌زبان کانادا است که با همه جای دیگرش فرق دارد؛ شهری در آمریکای شمالی که حال و هوای لطیف اروپایی دارد؛ شهری چندملیتی که پایتخت هنر و فرهنگ کانادا است. . اسم مونترال ازمونت رویال آمده است که اسم کوهی است که مونترال در میانش گرفته است این شهر در اصل یک جزیره‌ی بسیار بزرگ، به وسعت نصف تهران، است در میان رودخانه سن لوران، رودخانه‌ای که از اقیانوس اطلس شروع می‌شود و به دریاچه‌ی آنتاریو می‌ریزد. جمعیت مونترال یک و نیم میلیون نفر است و با حومه به سه میلیون می‌رسد. شهر بین فرانسه‌زبان‌ها و انگلیسی‌زبان‌ها نصف شده است. به طور کلی می‌شود گفت غرب جزیره انگلیسی‌زبان است، شرقش فرانسه زبان. البته محله‌های استثنا کم نیستند.
دیدنی‌های مونترال از خیابان‌های سنگفرش و درشکه‌ها و اسب‌ها و تماشای معماری خیره‌کننده‌اش شروع می‌شود. این شهر بهشت توریست‌ها است: کلیسای گوتیک نتردام که نماد شهر و میراث تاریخی کبک است؛ مونترال قدیم که بافت تاریخی شهر است؛ پارک مونت رویال که مثل سنترال پارک برای نیویورک است و کلی خانه سنگی قرن هفدهمی، عمارت‌های تاریخی قرن هجده و نوزده و موزه‌های هنری که هوش از سر آدم می‌برند.
خرید در مونترال با مرکزخریدها و خیابان‌های فرانسوی‌اش جزء بایدهای سفر است: خیابان ۲۰۰ ساله سن کاترین با بوتیک‌های مد، مرکز خرید سرسبز دژاردین و پلازا سن هوبرت برای شکار جنس‌های عالی با قیمت‌های خوب. شبکه‌ی بسیار بزرگی از مراکز خرید و برج‌های اداری مرکز شهر مونترال از زیر زمین به هم و به ایستگاه‌های مترو متصل هستند و اسم این شبکه شهر زیرزمینی است. تمام این اتصالات هم به بوتیک‌ها اختصاص داده شده است و شهر زیرزمینی در حقیقت یک مرکز خرید بسیار گسترده و زیرزمینی است که به‌خصوص به کار زمستان‌های سرد این شهر می‌آید.
البته سفرتان بدون چشیدن غذاهای مونترال مثل پوتین، بیگل و گوشت دودی اشوارتز کامل نمی‌شود. مونترال بهشت شکموها است و بالاترین سرانه‌ی رستوران در آمریکای شمالی را دارد، یعنی بالاترین نسبت رستوران به جمعیت. در راستای سنت حسنه و فرانسویِ بیرون غذا خوردن، همه جور رستوران خوب با هر رده قیمتی می‌توانید پیدا کنید: از رستوران‌های مجلل فرانسوی و اروپایی و ژاپنی تا غذاخوری‌های دنج و باکیفیتی که با کمی جستجو در اینترنت می‌شود کشف‌شان کرد.
چرا به مونترال سفر کنیم

چرا مونترال؟

  • روی سنگفرش‌های چندصدساله مونترال، درشکه برانید.
  • در پارک کوهستانی مونت رویال، در هوای آزاد، کنسرت ببینید.
  • در تو در توی باغ‌های گیاه‌شناسی، پرنده‌ها را با دوربین تماشا کنید.
  • در بندر مونترال قایق یا دوچرخه برانید.
  • در حراج دو کیلومتری خیابان سن‌کاترین خرید کنید.
هزینه سفر به مونترال

هزینه سفر به مونترال

مونترال شهر ارزانی نیست؛ بلیط هواپیما منترال با قیمت متوسط به بالا فروخته می‌شود و طبعا هرچه زودتر برای خریدش اقدام کنید، هزینه‌تان پایین‌تر می‌آید. هتل‌های دو و سه ستاره مونترال هزینه‌شان متوسط است اما هرچه تعداد ستاره‌ها و امکانات هتل بیشتر می‌شود، قیمتشان بالا می‌رود. در مونترال هزینه غذاهای معمولی متوسط و حتی گاهی گران است؛ به همین نسبت قیمت غذاهای مفصل‌تر بیشتر هم می‌شود. اگر برای رفت‌وآمدتان در شهر وسایل نقلیه عمومی مثل مترو را انتخاب کنید، برایتان به‌صرفه‌تر است؛ چون تاکسی‌ها گران‌اند. هرچند مونترال آنقدر زیبا و دیدنی‌ست که ممکن است تصمیم بگیرید بیشتر مسیرها را پیاده طی کنید و از منظره‌ها لذت ببرید.

آب و هوای مونترال

آب و هوای مونترال

آب و هوای مونترال نمونه‌ی تمام عیاری از یک آب و هوای مرطوب قاره‌ای است و چهار فصل سال را می‌شود کاملا از هم تفکیک کرد؛ تابستان مونترال با میانگین دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد گرم و گاهی مرطوب است و زمستان‌ها سرد و برفی. با اینکه بازار تفریحات زمستانی مثل اسکی در مونترال حسابی داغ است، اما بیشتر توریست‌ها تابستان را برای سفر به مونترال انتخاب می‌کنند؛ فصلی که شکوفه‌ی درختان به شهر رنگ تازه‌ای می‌دهند و همه‌ی مردم رسیدن گرما را جشن می‌گیرند. برای سفر به مونترال در تابستان و با وجود جشنواره‌های متعددی که در شهر برگزار می‌شود، بهتر است از مدتی قبل برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما اقدام کنید تا از سفر جا نمانید. البته برای سفر به مونترال در هروقتی از سال، دلایل زیادی وجود دارد؛ بهار با سرسبزی و هوای دلپذیرش، پاییز با برگ‌های نارنجی و باران‌های گاه‌وبی‌گاهش و زمستان با برف‌های سنگین و زمین‌های یخ‌زده‌اش، هر سلیقه‌ای را به سمت خودش می‌کشاند. در پاییز مونترال با دمای ۹ تا ۳ درجه سانتی‌گراد باید همیشه منتظر باران‌های شدید باشید و زمستان‌ها سرمای بی‌رحم شهر با دمای ۸ درجه زیر صفر ممکن است فرصت درست دیدن و گشت زدن را از شما بگیرد. با این‌حال اگر طاقت تحمل سرمای زیاد را ندارید و ممکن است باران‌های شدید کلافه‌تان کند، بهترین وقت سفر به مونترال از خرداد تا شهریور است.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.