بارسلونا

  • ساحلی
  • تاریخی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۱۸۳,۲۰۰ تومان

هتل از شبی ۱۶۶,۲۰۰ تومان

بارسلونا سرزمین خوش‌آب و رنگ کاتالان‌هاست؛ شهر کولی‌های گیتارنواز و رقص فلامنکو؛ شهر آفتاب‌های دلچسب و ساحل بی‌کران مدیترانه. بارسلون همان‌ است که از یک شهر اروپایی انتظار دارید؛ دریا و ساحل، رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا پاسی از شب بازند، خیابان‌های پر توریست، آثار دیدنی و موزه‌ها، آثار معماری معروف، خرید و تفریح. بارسلونا شهری‌ست برای همه؛ شهری پر جنب‌و‌جوش و شاد و زیبا که گشت و گذار در آن تمام نمی‌شود. دیدنی‌های بارسلونا آنقدر زیادند که هرچه در آن بمانید، کم است؛ موزه‌ها و گالری‌های رنگارنگ، ساحل و دریا و تپه‌های سرسبز، محله‌های تاریخی و البته خیابان‌های شهر که موزه آثار گائودی، معمار معروف اسپانیایی هستند: از کلیسای ساگرادا فامیلیا تا خانه کاسا میلا و پارک گوئل و خیلی‌های دیگر. بارسلونا یکی از بهترین و البته گران‌ترین مقصد‌های خرید دنیا هم هست؛ در بلوار همیشه‌بیدار گراسیا برندهای جهانی کنار طراحان اسپانیایی و کاتالان جمع شده‌اند. آشپزی کاتالان هم چیز محشری است که محال است حداقل یکی دو تا از غذاهایش را نپسندید؛ به خصوص ماهی و خوراک‌های مدیترانه‌ای که از معروف‌ترین غذاهای بارسلونا هستند. وصف شب‌های بیدار و پر جنب و جوش این شهر را هم که همه شنیده‌ایم. خیابان لارامبلا و میدان کاتالونیا با آن همه رستوران و کافه و کلی نوازنده و نقاش دوره‌گرد، پاتوق همیشگی مردم خوشحال بارسلونا هستند. در سفر به بارسلونا انتخاب با شماست؛ می‌توانید تمام وقتتان را به استراحت کردن، شنا و آفتاب بگذرانید و عصرها، بعد از خرید کردن از مغازه‌های رنگارنگ شهر، در رستوران‌هایش مهمان غذاهای خوشمزه‌ اسپانیایی باشید و از زنده بودن شهر در شب‌ها لذت ببرید؛ یا می‌توانید توریست نقشه‌ به‌دست فعالی باشید و موزه‌ها و آثار دیدنی بارسلونا را یکی بعد از دیگری ببینید و عکس بگیرید و باز هم وقت کم بیاورید. معمولا انتخاب توریست‌هایی که برای اولین بار به شهر بارسلونا سفر می‌کنند، ترکیبی از هر دو است. بارسلونا با همه تفاوت‌های فرهنگی‌اش با سایر شهرهای اسپانیا، از زیباترین و رویایی‌ترین شهر‌های این کشور است.
چرا به بارسلونا سفر کنیم

چرا بارسلونا؟

  • از بام بارسلونا، بانکر، شهر را در غروب و طلوع آفتاب ببینید.
  • حوالی پلاسا رئال غذای دریایی بخورید.
  • پارک شگفت‌انگیز گوئل را نه توی عکس‌ها که از نزدیک ببینید.
  • در خیابان لارامبلا قدم بزنید و از مغازه‌های کوچکش سوغاتی بخرید.
  • خوشمزه‌ترین اسنک‌ها را از دست‌فروش‌های توی خیابان بخواهید.
هزینه سفر به بارسلونا

هزینه سفر به بارسلونا

هزینه سفر به بارسلونا، با وجود زیبایی‌های شهر آنقدرها هم زیاد نیست. بلیط هواپیما بارسلونا با قیمت متوسطی پیدا می‌شود و در دسترس است. هتل‌های بارسلونا هم قیمتشان متوسط است؛ البته اگر دنبال هتل‌های خیلی لوکس نباشید. در تمام بارسلونا، رستوران‌هایی وجود دارد که غذاهای خوشمزه‌شان گران نیست. اگر اهل متروسواری باشید، رفت و آمدتان هم با قیمت متوسط انجام می‌شود؛ وگرنه باید پول زیادی برای تاکسی بدهید.

آب و هوای بارسلونا

آب و هوای بارسلونا

بارسلونا آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد و بهار و پاییز، بهترین وقت رفتن به آنجاست؛ مخصوصا از ماه می تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر که آب‌وهوای بارسلونا حسابی دلچسب می‌شود. در زمستان‌ها، روزها خشک و سرد است و بیشتر وقت‌ها، آفتابی. در ماه آوریل است که بیشتر باران می‌بارد و خطر توفان‌های مدیترانه‌ای، تمام طول سال بالای سر شهر است. در ماه‌های ژوییه و آگوست، هوا حتی شب‌ها هم گرم و شرجی است. از اواخر ژوئن تا اوایل اکتبر هم دریا برای شنا مناسب است.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.