ازمیر

  • ساحلی
  • مناسب خرید
  • تاریخی

رفت و برگشت از ۰ تومان

هتل از شبی ۱۸۸,۶۰۰ تومان

ازمیر زیبا و تاریخی که درست سر خلیجی متصل به دریای اژه جا خوش کرده، بعد از استانبول و آنکارا سومین شهر بزرگ ترکیه است. شاید انسان‌هایی که ۳ هزار سال پیش از میلاد این شهر را می‌ساختند، هیچ‌وقت به فکرشان نمی‌رسید روزی چنان معروف و پر رفت‌وآمد شود؛ موقعیت جغرافیایی و قدمت تاریخی ازمیر باعث شده این شهر هم رونق تجاری داشته باشد و هم از نظر گردشگری پر طرفدار و محبوب شود. خیلی‌ها سفر به ازمیر را برای خرید انتخاب می‌کنند؛ چرخیدن بین مغازه‌های شیک خیابان کوردون و پیدا کردن یادگاری‌های ترکی از بین فروشگاه‌های صنایع دستی بازار کمرآلتی با بنای تاریخی زیبایش، حسابی حال دوست‌داران خرید را خوب می‌کند؛ اما با همه اینها، نباید از دیدنی‌های ازمیر هم گذشت. از میدان کناک با ساعت معروفش گرفته تا کادیفکاله و آسانسور که بالا رفتن ازشان مثل ایستادن بر فراز ازمیر و تماشای منظره‌ی شهر از چشم‌های آسمان است. ساحل گردی و لذت بردن از هوای بی‌نظیر ازمیر کنار دریای بی‌کرانش هم از کارهایی‌ست که می‌توانید جزء برنامه‌های ازمیرگردی‌تان بگذارید. غذاهای ازمیر شاید همان خوراکی‌های ترکی استانبول و آنکارا باشد، اما فراموش نکنید صبحانه‌های مفصل و معروف ازمیر را امتحان کنید که از دستتان می‌رود.
چرا به ازمیر سفر کنیم

چرا ازمیر؟

  • از بالای آسانسور ازمیر منظره شهر را تماشا کنید.
  • کنار ساحل در هوای معتدل بهاری بی‌کران دریای اژه را ببینید.
  • روزتان را با سفره صبحانه مفصل ازمیری شروع کنید.
  • در کنار برج ساعت میدان کناک عکس یادگاری بگیرید.
  • در پیاده‌روهای پر درخت ازمیر قدم بزنید.
  • برای عصرانه در کافه‌های دنج کنار خیابان قهوه و باقلوا بخورید.
هزینه سفر به ازمیر

هزینه سفر به ازمیر

هزینه سفر به ازمیر اگر خیلی ولخرجی نکنید آنقدرها زیاد نمی‌شود؛ برای سفر به ازمیر هم پرواز مستقیم وجود دارد و هم پروازهای غیر مستقیم که هر دوی آنها قیمت‌های متوسط رو به پایین دارند. اگر در مناسبت‌های خاص و تعطیلات قصد سفر به ازمیر را نداشته باشید، راحت‌تر می‌توانید بلیط ارزان پیدا کنید. برای انتخاب هتل، هرچه سراغ هتل‌های لوکس‌تر بروید، طبعا گران‌تر هستند. اما بهتر است هتلی را انتخاب نکنید که تمام امکاناتش هم به دردتان نمی‌خورد. در این صورت می‌توانید هتلی ارزان‌تر با امکانات مناسب رزرو کنید. برای رفت‌وآمد داخل شهر هم می‌توانید از مترو و اتوبوس استفاده کنید که ارزان‌تر هستند و هم تاکسی که به نسبت برایتان گران تمام می‌شود. دولموش‌ها هم همان تاکسی‌های خطی خودمان هستند که کرایه‌شان زیاد نیست. برای هزینه‌ی خورد و خوراک هم زیاد نگران نباشید؛ با کمترین هزینه می‌توانید در ازمیر غذا بخرید و نوش جان کنید. در مجموع هزینه سفر به ازمیر، نسبت به محبوبیت و راحتی سفر برای ایرانی‌ها متوسط یا حتی کم است.

آب و هوای ازمیر

آب و هوای ازمیر

با این که در طول تابستان، آب و هوای ازمیر بسیار گرم است، اما شهر در این فصل میزبان بسیاری از گردشگران می‌شود. روزهای تابستانی ازمیر گرم و آفتابی است و شب‌ها نسیم ملایمی شهر را خنک‌تر می‌کند. زمستان‌ها دمای هوای ازمیر معتدل است. ماه ژانویه سردترین ماه سال حساب می‌شود و زمستان، فصل بارانی ازمیر به شمار می‌رود. از ماه نوامبر تا مارس باران می‌بارد و با این‌که بارش برف معمول نیست، اما گاهی هم چهره شهر از بارش برف سفید می‌شود. اوایل بهار و پاییز بهترین وقت سفر به ازمیر است، اما به دلیل برگزاری جشنواره‌ها و کنسرت‌های متعدد، تابستان‌ها هم بازار گردشگری در ازمیر داغ است.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.