فلورانس

  • مناسب خرید
  • تاریخی

رفت و برگشت از ۱,۵۳۴,۶۰۰ تومان

هتل از شبی ۳۹۵,۶۰۰ تومان

فلورانس زادگاه رنسانس و پایتخت هنر ایتالیاست؛ شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر گوچی و روبرتو کاوالی؛ شهری در دره‌ی کوه و در کنار رود آرنو که مرکز آن با شاهکارهای هنر و معماری و مجسمه‌سازی جزء میراث جهانی یونسکو است. فلورانس کوچک است اما دیدنی‌هایش خیره‌کننده و بی‌پایان‌اند: کلیسای سانتا ماریا دل فیوره با ۴۶۴ پله‌ی عجیب و باریک، گالری اوفیتزی با نقاشی‌های خیره‌کننده، موزه‌ی آکادمیا با شاهکار میکل‌آنژ یعنی مجسمه‌ی داوود، پل پونته وکیو و ده‌ها میدان و کلیسا و موزه‌ی دیگر. مد و خرید و ویترین‌گردی هم که جزء جدانشدنی همه‌ی شهرهای ایتالیاست. میدان لورنزو و مارکتو نوئو بهترین جاها برای خرید در فلورانس، به خصوص چرم‌های معروف فلورانسی هستند. علاوه بر پیتزا و پاستا که همه‌جای شهر از نوع مرغوبش پیدا می‌شود، می‌توانید غذاهای مخصوص فلورانس مثل نان توسکانی با پاته‌ی جگر، ریبولیتا و انواع استیک‌ با روغن زیتون محلی را هم امتحان کنید. فلورانس مثل بقیه‌ی جاهای ایتالیا بهشت عاشقان غذاست.
چرا به فلورانس سفر کنیم

چرا فلورانس؟

  • بستنی ایتالیایی در مزه‌های مختلف امتحان کنید.
  • دور میدان سیگنوریای فلورانس غذا بخورید و مردم را تماشا کنید.
  • از میدان میکل‌انژ شهر را ببینید و عکس بگیرید.
  • از خرده‌ریزفروشی‌های زیر پونته وکیو سوغاتی بخرید.
  • گشتی در بازار چرم فلورانس بزنید.
  • شگفت‌انگیزترین مجسمه‌ها را در گالری آکادمیا ببینید.
هزینه سفر به فلورانس

هزینه سفر به فلورانس

سفر به فلورانس نسبت به سفر به سایر شهرهای اروپایی پرهزینه نیست؛ بلیط هواپیما و هتل‌ها قیمت‌های متوسطی دارند و می‌توانید با کمی جستجو، هتلی با قیمت مناسب در مرکز شهر بگیرید. چون شهربزرگ نیست، به راحتی پیاده و با اتوبوس همه جای شهر را می‌توان زیر پا گذاشت و شهرگردی کرد؛ به همین دلیل مکان هتل نقش تعیین‌کننده‌ای ندارد و رفت و آمد پر هزینه نیست. رستوران‌های مرکز شهر طبیعتاً گران‌ترند، ولی هر کدام که علامت پریمورا پشت شیشه‌شان داشته باشند، پاستا و دیگر غذاهای ایتالیایی را با قیمت خوبی عرضه می‌کنند.

آب و هوای فلورانس

آب و هوای فلورانس

بهترین وقت سفر به فلورانس، بهار و پاییز است. تابستان به دلیل گرمی و رطوبت بیش از حد هوا، زمان مناسبی برای سفر به فلورانس نیست و زمستان‌ها، با این که طولانی نیستند، اما سرد و نمورند. دمای هوا در ماه بهمن بین ١ تا ١٠ درجه‌ی سانتی‌گراد است و گاهی هم برف می‌بارد.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.