هامبورگ

  • مدرن
  • نمایشگاهی

رفت و برگشت از ۱,۱۲۶,۲۰۰ تومان

هتل از شبی ۱۸۲,۳۲۵ تومان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان بعد از برلین است؛ شهری چند ملیتی، پر از آب، اسکله، کشتی، کانال‌های آبی و تعداد زیادی پارک و باغ. هامبورگ بزرگترین بندر آلمان را دارد که تا قرن‌ها بندر اصلی اروپای مرکزی بوده و هنوز هم که هنوزه، به این بندر، دروازه آبی به روی دنیا می‌گویند. آبراهه‌های و کانال‌‌های تاریخی جزو اولین دیدنی‌های شهر هستند و آدم را محو تماشا می‌کنند. بی‌دلیل نیست که به این شهر لقب ونیز شمال را داده‌اند. سفر به هامبورگ، دیدار از دروازه آبی دنیا و قطب تجارت دریایی از قرون وسطا تا همین امروز است. ٢٣٠٠ پلی که در این شهر وجود دارد، از مجموع پل‌های شهرهای ونیز و آمستردام بیشتر است. کدام شهر را می‌شناسید که یک دریاچه ١٦٠ هکتاری، آن هم درست در وسطش داشته باشد؟
قایق‌سواری در بندر و رودخانه‌ی البه یکی از تفریحات همیشگی در هامبورگ است. رود آلستر و دو دریاچه‌اش، پر است از مجسمه‌های زیبا و دیدنی، نه تنها کنار دریاچه‌ها، که حتی توی آب؛ شاید یکی از خاطره‌انگیزترین گردش‌های شما در این هامبورگ، دیدن و گشتن اطراف آلستر باشد. هامبورگ برای مرکز خریدهای لوکسش معروف است و اتفاقا خیلی از آن‌ها دور و بر همین دریاچه‌اند. برای خرید در این شهر سراغ پاساژ اروپا، مرکز خرید کلاسیک آلستر آرکادن و البته بازار معروف ماهی یا فیش مارکت روی اسکله بروید.
سفر به هامبورگ بایدهایی دارد؛ نمی‌توانید به هامبورگ بروید ودر منطقه تاریخی انبار با معماری آجری قرمزش قایق‌سواری نکنید، این منطقه جزو میراث جهانی یونسکو و نماد هامبورگ است یا نمی‌شود کنار دریاچه آسن آلستر قدم نزد و به خانه برگشت. یک روز هم خودتان را در باغ‌های سبز پارک پلانتن اون بلومن گم کنید و سری هم به موزه دریانوردی بزنید. بعد هم به بندر و اسکله برگردید و در یکی از کافه‌های کنار آب غذاهای هامبورگی سفارش دهید. اتوبوس‌هایی هم در سطح هامبورگ رفت و آمد می‌کنند که توریست‌ها را بین جاهای دیدنی می‌گردانند؛ از کلیسای سن میشل تا بازار ماهی خارق‌العاده‌ی هامبورگ؛ از انبارهای بزرگ و قدیمی که الان موزه شده‌اند تا پروژه‌ی عظیم شهرسازی هافن‌سیتی و از موزه‌ی هنر و خانه‌ی عکاسی هامبورگ تا ساختمان کشتی‌شکل شیله هاوس. خیابان ریپربان با همه رستوران‌ها و کافه‌ها و سینماهایش را هم باید یک عصر یا شب رفت و دید. در هامبورگ هرکجا که باشید، با آب و نسیم خنک بندر فاصله‌ای ندارید.
چرا به هامبورگ سفر کنیم

چرا هامبورگ؟

  • در کانال‌های تاریخی «ونیز شمال» قایق برانید.
  • در بزرگترین بندر اروپا سوار کشتی شوید.
  • در نسیم خنک اسکله، شاه‌ماهی بخورید.
  • در بزرگترین نمایشگاه مدل‌های مینیاتوری جهان، به دور دنیا سفر کنید.
  • زیر بیدهای مجنون دریاچه آسن‌آلستر، سوسیس برشته بخورید.
  • در موزه کونست‌هاله، هفت قرن از هنر اروپا را تماشا کنید.
هزینه سفر به هامبورگ

هزینه سفر به هامبورگ

هامبورگ جزو شهرهای گران اروپا حساب نمی‌شود و بلیط هواپیما و هتل‌هایش قیمت‌های متوسطی دارند. البته ممکن است این هزینه نسبت به فصل سفر شما تغییر کند؛ معمولا تابستان‌ها که بازار گردشگری در هامبورگ داغ‌تر از همیشه است، بلیط هواپیما و هتل‌ها قیمت بیشتری دارند و پیشنهاد می‌کنیم از مدتی قبل رزرو بلیط و هتلتان را انجام دهید. هزینه غذا در هامبورگ کم است و می‌توانید وعده‌های غذایی‌تان را با قیمت معقولی تهیه کنید. برای رفت‌وآمد هم اگر از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، سفر کم‌خرجی خواهید داشت.

آب و هوای هامبورگ

آب و هوای هامبورگ

آب و هوای هامبورگ اقیانوسی است؛ بدیهی است که هوا بسیار مرطوب است. بهترین وقت سفر به هامبورگ بهار و تابستان است که در گرم‌ترین حالت دمای هوا به ۲۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ بیشتر توریست‌ها هم همین فصل را برای سفر به هامبورگ انتخاب می‌کنند؛ اما باید بدانید در این فصل از سال شهر از همیشه شلوغ‌تر است و قیمت هتل‌ها و پروازها هم بیشتر می‌شود. اگر قصد سفر به هامبورگ خصوصا در تابستان را دارید، بهتر است از ۲ یا ۳ ماه قبل از سفرتان، بلیط هواپیما بخرید و هتل رزرو کنید. پاییز هامبورگ خیلی سرد نیست و آب‌وهوای خوب و دل‌چسبی دارد؛ فقط باید با خودتان لباس گرم ببرید. زمستان‌های شهر سرد است و دمای هوا به ۰ و ۱- درجه سانتی‌گراد می‌رسد و هامبورگ از همیشه خلوت‌تر می‌شود. برای سفر به هامبورگ در هر فصلی از سال، بهتر است چتر و لباس بارانی همراهتان داشته باشید تا باران‌های گاه‌وبی‌گاه غافلگیرتان نکند.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.