برلین

  • مناسب خرید
  • تاریخی
  • مدرن

رفت و برگشت از ۰ تومان

هتل از شبی ۱۸۶,۸۸۶ تومان

برلین پایتختی همه‌چیز تمام است؛ از مد و فشن تا معماری خیره‌کننده و از شب‌های بیدار و پرهیجان تا تاریخ پرفراز و نشیب. دیدنی‌های برلین مثل یک کتاب تاریخی سه بعدی‌اند که از هر گوشه شهر آدم را به سفر حیرت‌انگیزی به دل تاریخ می‌برند. کنار بقایای دیوار برلین قدم بزنید و گرافیتی‌های جالب روی آن را که سمبل پیشرفت اجتماعی‌اند، ببینید و بعد هم خودتان را غرق موزه‌های درجه یک، کاخ‌ها، کلیساها و عمارت‌های تاریخی باشکوه و پارک‌های سرسبز برلین کنید. غذاهای برلین هم حرف ندارند و با قیمت متوسط می‌توانید شنیتسل، انواع خوراک سوسیس و کلی غذای ترکی و اتریشی و بین‌المللی نوش جان کنید. بد نیست سری هم به رستوران سور لتسن اینستانس بزنید که عمرش به قرن ۱۶ برمی‌گردد و ناپلئون و بتهوون به آن رفت و آمد می‌کرده‌اند. مراکز خرید برلین شیک و مدرن‌اند اما پرسه زدن در بازارهای محلی چندصدساله و چشیدن پنیرهای روستایی و سوسیس‌های دست‌ساز را هم فراموش نکنید.
چرا به برلین سفر کنیم

چرا برلین؟

  • از سوغاتی فروشی‌ها، تکه‌های دیوار برلین را برای یادگار بخرید.
  • در مشهورترین موزه‌های دنیا غرق شوید.
  • بهترین شنیتسل و سوسیس آلمانی عمرتان را بچشید.
  • در رستوران موردعلاقه بتهوون غذا بخورید.
  • در بازار محلی چندصدساله پنیر دست‌ساز بخرید.
  • سه‌شنبه‌ها از ارکستر فیلارمونیک برلین مجانی لذت ببرید.
هزینه سفر به برلین

هزینه سفر به برلین

برلین جزو شهرهای ارزان اروپای غربی حساب می‌شود؛ بلیط هواپیما برلین معمولا اگر مناسبت خاصی نباشد، قیمت متوسطی دارد. هتل‌های برلین هم متوسط و گاهی ارزان هستند؛ به طبع هرچه هتل‌های لوکس‌تری را انتخاب کنید، این هزینه بیشتر می‌شود. البته هزینه بلیط و هتل در برلین، در فصل‌های پرتوریست مثل پاییز و بهار گران‌تر می‌شود. اگر مترو و اتوبوس را برای رفت‌وآمد در برلین انتخاب کنید، سفر ارزان‌تری خواهید داشت و تاکسی هم مثل همه شهرهای اروپایی دیگر، گران‌تر تمام می‌شود. برای وعده‌های غذایی‌تان زیاد نگران نباشید؛ در برلین می‌توانید غذاهای ارزان و با قیمت متوسط را راحت پیدا کنید.

آب و هوای برلین

آب و هوای برلین

برلین آب و هوای اقیانوسی دارد. از اردیبهشت تا اواسط مهر، فصل لذت بردن از برلین است؛ نشستن در پارک‌های شهر، کافه‌گردی و البته قدم زدن‌های گاه‌وبی‌گاه در خیابان‌ها و کنار دریاچه‌ها. این مدت از سال، بهترین وقت سفر به برلین است؛ هوا مطلوب و لذت‌بخش می‌شود و بیشتر توریست‌ها هم همین زمان را برای رفتن به برلین انتخاب می‌کنند. البته چند روزی در تابستان هوا گرم است و دمای هوا به ۲۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، اما گرمای هوا معمولا مانع توریست‌ها برای سفر به برلین نمی‌شود. زمستان‌های برلین سرد و گاهی بارانی‌ست و کمتر بازدید کننده دارد. دمای هوای برلین در زمستان گاهی به صفر و زیر صفر می‌رسد، اما اگر می‌خواهید برلین را خلوت و سرد ببینید، این فصل انتخاب بدی نیست.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.