دریافت ویزای توریستی

ویزا یا روادید مدرکی‌ست که به کسانی داده می‌شود تا اجازه گذر از یا ورود به یک کشور را داشته باشند. هر مسافری برای ورود به کشوری غیر از سرزمین مادری‌اش، نیاز به اجازه‌ی ورود یا همان ویزا دارد. این مجوز، بنا به روابط دیپلماتیک متفاوت است؛ در برخی کشورها، پلیس مرزی با چک‌کردن گذرنامه،‌ اجازه‌ی ورود می‌دهد و در برخی دیگر، ویزا باید از طریق سفارت کشور مقصد در همان کشور مبدا صادر شده باشد. مردم بعضی کشورها هم طبق توافقنامه‌هایی،‌ برای ورود به کشورهایی، ‌نیاز به ویزا ندارند.


معمولا روادید بصورت برچسب یا مهر بر روی کاغذهای مربوطه در سند هویتی اشخاص، چسبانده یا زده می‌شود.
ویزا انواع مختلفی دارد؛ ویزای توریستی که متداول‌ترین نوع ویزاست، ویزای دانشجویی،‌ ویزای دیدار از بستگان،‌ ویزای تجاری و ویزای پیوستن به خانواده.
در بخش راهنمای دریافت ویزای توریستی، مجموعه‌ای از قوانین اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف گردآوری شده است. راهنمای دریافت ویزا، شامل اطلاعاتی در رابطه با مدارک موردنیاز، تعیین وقت سفارت، هزینه‌ی صدور روادید، آدرس و شماره‌ تلفن‌های سفارت و ... می‌شود.

در کشورهایی که زورق کارگزار ویزای آن‌هاست، شما می‌توانید از طریق تلگرام یا تماس تلفنی، درخواست ویزا بدهید تا زورق همه کارهای مربوط به ویزا را برایتان انجام دهد.
جهت اقدام یا درخواست برای ویزا لازم است مراحل مشخصی را با زورق طی کنید که می‌توانید جزئیات آن را در صفحه هر کدام از ویزاهای توریستی ببینید.

زورق کارگزار ویزای این کشورهاست:با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.