قوانین زورق

قوانین و مقررات عمومی:

۱. وب‌سایت زورق‌دات‌کام، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند و کاربران محترم موظفند هیچ‌گونه مطلب سیاسی یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ خود ایشان خواهد بود.
۲. حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌سایت زورق‌دات‌کام تولید شده و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌سایت زورق‌دات‌کام است؛ وب‌سایت زورق‌دات‌کام حق ویرایش، حذف و یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.
۳. خدمات و محتوياتی که توسط زورق‌دات‌کام تولید و عرضه می‌شوند؛ صرفا جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از وب‌سایت زورق‌دات‌کام توسط فرد حقیقی یا حقوقی، پیگرد قانونی خواهد داشت. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی زورق‌دات‌کام و لینک به مطلب ذکر شده و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان وب‌سایت مجاز است .
۴. اطلاعات موجود در این وب‌سایت از منابع معتبر و مرتبط و توسط متخصصین این رشته جمع‌آوری، ترجمه و تدوین شده‌اند؛ با این حال به دلیل ماهیت تغییرپذیر این اطلاعات، وب‌سایت زورق‌دات‌کام مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات بخش راهنمای سفر، ویزای توریستی و... بر عهده نمی‌گیرد.
۱۰. هرگونه سوء استفاده از نام زورق، سایت اینترنتی زورق، مکاتبه از طرف زورق یا استفاده از نام‌های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید، ممنوع بوده و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس‌دهندگان و سرویس‌گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
۱۱. وب‌سایت زورق‌دات‌کام اطلاعات کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
۱۲. وب‌سایت زورق‌دات‌کام ممکن است جهت ارسال بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و... از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.
۱۳. زورق‌دات‌کام مسئولیتی در مورد محتوای وب‌سايت‌هایی که به آن‌ها لینک داده است، ندارد. این سایت‌ها توسط گروه زورق تولید نشده‌اند و وجود آن‌ها، به منزله‌ تایید یا ارتباط ما با تولیدکنندگان آن‌ها نیست.
۱۴. وب‌سایت زورق‌دات‌کام پایگاه اینترنتی دیگری جز www.zoraq.com و زیر‌مجموعه‌های آن نداشته و تنها از همین راه با کاربران خود تماس می‌گیرد. سایر مکاتبات اینترنتی از آدرس‌هایی جز آدرس‌های رسمی و معتبر این وب‌سایت، مورد تایید گروه زورق نیست.

اجازه‌ بازنشر و نقل مطالب:

۱. خدمات و محتوياتی که توسط زورق‌دات‌کام تولید و عرضه می‌شوند؛ صرفا جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از وب‌سایت زورق‌دات‌کام توسط فرد حقیقی یا حقوقی، پیگرد قانونی خواهد داشت. ذکر بخش یا تمام مطالب و محتوای سایت اینترنتی زورق در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت زورق‌دات‌کام و لینک به مطلب ذکر شده در ابتدا و انتهای مطلب و به‌صورت خوانا و قابل مشاهده، در اندازه و محل مناسب مجاز است. همچنین ذکر بخش یا تمام مطالب و محتوای سایت اینترنتی زورق در رسانه‌های کاغذی، صوتی، تصویری، الکترونیک - به جز سایت اینترنتی - و ...، تنها با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان سایت اینترنتی زورق و با پایبندی به شرایط تعیین‌شده مجاز خواهد بود.
۲. حقوق معنوی محتوایی که توسط کاربران وب‌سایت زورق‌دات‌کام تولید شده و بر روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد، متعلق به وب‌سایت زورق‌دات‌کام است؛ وب‌سایت زورق‌دات‌کام حق ویرایش، حذف یا بازنشر این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.
۳. استفاده از این وب‌سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن ممنوع است. برای تبلیغ بر روی این سایت می‌توانید با ما تماس گرفته و از شرایط تبلیغ آگاه شوید.
۴. در صورت عدم رعایت هر یک از موارد فوق، سایت اینترنتی زورق مجاز به طرح شکایت از طریق مراجع قانونی ذی‌صلاح و دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج از کشور و روشن کردن اذهان عمومی درباره‌ی تخطی صورت گرفته خواهد بود.

قوانین و مقررات مربوط به رزرو:

۱. وب‌سایت زورق‌دات‌کام به نشانی اینترنتی www.zoraq.com، بستری برای رزرو آنلاین هتل‌ (و سایر مکان‌های اقامتی موقت) و پرواز است. با انجام رزرو در این وب‌سایت، شما با هتلی که در آن اتاق رزرو کرده‌اید یا با ایرلاینی که یکی از پروازهایش را رزرو کرده‌اید؛ قراردادی قانونی می‌بندید. در این قرارداد، ما تنها نقش واسطه را ایفا می‌کنیم؛ اطلاعات رزرو شما را برای هتل یا ایرلاین فرستاده و ایمیل تاییدیه نهایی را از طرف هتل یا ایرلاین برای شما ارسال می‌کنیم.
۲. بخش رزرو وب‌سایت زورق‌دات‌کام طوری طراحی شده تا به شما در دسترسی به اطلاعات موجود درباره‌ی هتل‌ها و همچنین قانونی کردن ثبت این قرارداد کمک کند. تسهیلات رزرو موجود بر روی وب‌سایت، تنها برای قانونی کردن قرارداد بین شما و هتل/ایرلاین طراحی شده و مسئولیت هرگونه سوء استفاده و عواقب ناشی از استفاده‌ی نادرست از آن، بر عهده‌ی شخص خواهد بود. در صورت مشاهده‌ی تخلف، دسترسی کاربر به اطلاعات قطع خواهد شد.
۳. در صورت رعایت نکردن مورد فوق، مسئولیت هرگونه جریمه‌ی احتمالی، ضرر مالی و یا سوء استفاده‌های احتمالی اشخاص دیگر، بر عهده‌ی کاربر خواهد بود.
۴. اطلاعات مربوط به هتل‌ها که در این وب‌سایت قرار گرفته، توسط هتل‌ها تولید می‌شود. این اطلاعات شامل قیمت‌های به‌روز شده، خالی بودن اتاق‌ها و... است و مسئولیت صحت آن، بر عهده‌ی هتل می‌باشد. با وجود این که زورق تلاش دارد این اطلاعات را به بهترین شکل ممکن ارائه کند، اما نمی‌تواند صحت و جامع بودن آن‌ها را تایید یا رد کند.
۵. قیمت‌های ارائه شده در این وب‌سایت، مبلغی است که کاربر باید برای کل مدت اقامت و برای یک اتاق بپردازد؛ مگر در قسمت‌هایی که خلاف این مطلب ذکر می‌گردد.
۶. قیمت‌های نمایش‌داده شده روی سایت به تومان و مبلغ پرداختی توسط کاربر از طریق بانک به ریال می‌باشند.
۷. برای انجام رزرو، کاربر با انتخاب مقصد و خدماتی که در نظر دارد، می‌تواند به بررسی هتل‌ها و پروازهای موجود بپردازد و در صورت نیاز؛ اطلاعات تکمیلی را نیز از گروه زورق بخواهد. به کمک مجموعه اطلاعاتی که توسط گروه زورق فراهم می‌شود، کاربران می‌توانند با توجه به نیازهای سفر، هتل و پرواز بهتری انتخاب کنند. بعد از انتخاب و اقدام برای رزرو هتل یا پرواز، از کاربر تایید نهایی گرفته می‌شود.
۸. رزرو هتل فقط در برگیرنده‌ی رزرو هتل است و شامل مواردی چون حمل و نقل، پارکینگ، اجاره‌ی خودرو و... نیست؛ مگر آنکه در قرارداد ذکر شده باشد.
۹. اگر در جریان پرداخت پول، ارتباط با شبکه قطع شود، وظیفه‌ی حل مشکلات احتمالی بر عهده‌ی بانک می‌باشد و هزینه‌ی کم شده از حساب، طبق قوانین بانکی به حساب مشتری برخواهد گشت. وب‌سایت زورق‌دات‌کام در این روند مسؤولیتی ندارد؛ چون این عمل مستقیما توسط بانک انجام می‌گیرد؛ اما در تسهیل آن تلاش خواهد کرد.
۱۰ بعد از انجام رزرو و صدور رسید یا بلیط، وب‌سایت زورق‌دات‌کام تعهد می‌کند که هتل یا پرواز در آن تاریخ رزرو شده است؛ اما متضمن ارائه‌ی سرویس مناسب از طرف هتل یا ایرلاین به مسافر نیست.
۱۱. ارائه‌ی اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام مطابق با نام مندرج در پاسپورت، تعداد مسافران، سن و... بر عهده‌ی کاربر می‌باشد. مشکلات ناشی از ورود اطلاعات نادرست توسط کاربر، بر عهده‌ی وب‌سایت زورق‌دات‌کام نخواهد بود.
۱۲. وب‌سایت زورق‌دات‌کام تلاش می‌کند درخواست‌های ویژه‌ی مشتریان در زمان انجام رزرو را به هتل یا ایرلاین منتقل کرده و آن‌ها را انجام دهد؛ اما چون پاسخ نهایی این درخواست‌ها از جانب هتل و ایرلاین خواهد بود، تعهدی نسبت به آن‌ها ندارد.
۱۳. استفاده از امکاناتی نظیر خوراکی و نوشیدنی، سونا، جکوزی، استخر، اینترنت و... که در قرارداد هتل ذکر نشده‌اند، هزینه‌ی اضافی در بر دارد. این هزینه‌ها به عهده‌ی وب‌سایت زورق‌دات‌کام نبوده و مسافر موظف است آن‌ها را مستقیما به هتل پرداخت کند.
۱۴. با تایید رزرو پرواز یا تایید رزرو اتاق از یک هتل، کاربر با قوانین و مقررات مربوط به فسخ رزرو هم موافقت می‌کند. این قوانین در بخش اطلاعات هتل، بخش رزرو و ای‌میل تایید رزرواسیون قابل مشاهده‌اند. دقت داشته باشید که ممکن است کاربر مجبور شود به خاطر فسخ قرارداد هزینه‌ای بپردازد. این هزینه‌ها طبق مقررات هر هتل متفاوت‌اند؛ به همین دلیل به کاربران محترم توصیه می‌کنیم که قبل از قطعی کردن هر قرارداد، مفاد آن را به دقت مطالعه فرمایند.
۱۵. اگر قرارداد توسط مسافر لغو شود، بازپرداخت آن تنها از طریق شماره‌ی حساب یا کارت بانکی که پیش از این توسط وی اعلام شده، خواهد بود. روند بازپرداخت وجه ممکن است تا یک هفته به طول انجامد.
۱۶. زمان ورود/خروج مسافر به/از هتل، در بخش اطلاعات هتل، بخش رزرواسیون و ایمیل تایید رزرواسیون ذکر شده و مسافر موظف است طبق آن زمان‌بندی عمل کند. در غیر این‌صورت، هزینه‌ی آن بر عهده‌ی مشتری بوده و از تعهدات وب‌سایت زورق‌دات‌کام نیست.
با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.