وین

  • مناسب خرید
  • تاریخی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۰۲۰,۰۰۰ تومان

هتل از شبی ۴۱۵,۶۷۵ تومان

وین از آن شهرهای کلاسیک اروپایی فراموش‌نشدنی است؛ شهری هم‌ردیف بارسلونا، پاریس، پراگ یا رم. این‌جا چکیده‌ی تاریخ، فرهنگ و سنت اروپاست و معماری خیره‌کننده‌ شهر هم روایت‌گر سرگذشتِ کم‌نظیر وین است؛ وینِ امروز شهری مدرن است، اما سایه‌ی سنت‌های دل‌نشین و قدیمی هنوز روی سر این شهر است. پیدا کردن دیدنی‌های تاریخی وین کار سختی نیست.معماری گوتیک و باروک، پیاده‌راه‌های سنگ‌فرش‌شده، بوی قهوه و شیرینی‌هایِ کافه‌های همیشه شلوغ و رد پای تاریخ و هنر در هر خیابان حال و هوایی خیال‌انگیز به وین می‌دهند.
وین محبوب دل‌دادگان موسیقی است. موسیقی بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت شهری وین و وینی‌هاست. اگر توی خیابان‌های خلوت‌تر گوشتان را تیز کنید، از پنجره‌های بازِ خانه‌ها و مدرسه‌ها صدای بچه‌هایی را می‌شنوید که سونات‌های موتزارت را تمرین می‌کنند یا نوازندگان خیابانی را می‌بینید که شاه‌کارهای موسیقیِ کلاسیک یا محلی را کنار خیابان اجرا می‌کنند.
وین از انگشت‌شمار شهرهای جهان است که سنت آشپزیِ‌اش را به اسم خودش می‌نامند. سبک پخت و پزِ وینی از قرن‌ها رابطه با دیگر شهرها و کشورهای اروپایی تأثیر گرفته، اما حال و هوای ویژه‌ی خودش را هم حفظ کرده است. گذشته از غذاهای خوش‌مزه‌، این‌جا بهترین کیک‌ها و شیرینی‌های دنیا را هم پیدا می‌کنید، از اشترودلِ سیب گرفته تا انواع پالاچینکن و ماریلن کنودل.
مثل همه‌ی شهرهای بزرگ و شلوغ، خرید کردن در وین هم گاهی تجربه‌ای دیوانه‌کننده است. اینجا فروشگاه‌های بزرگ امروزی و لباس‌فروشی‌های معمولی را درست کنار مغازه‌هایی سنتی می‌بینید که زمانی مایحتاج خاندان‌ِ سلطنتی را تأمین می‌کرده‌اند. همه‌جور محصول با همه‌جور قیمتی توی این شهر پیدا می‌کنید؛ از برندهای مشهور مغازه‌های اینرشتات و قیمت‌های سرسام‌آورشان گرفته تا خیابان‌هایی که خرید از آن‌ها بیشتر با عقل جور درمی‌آید.
هزینه سفر به وین

هزینه سفر به وین

وین زیبا و آرام در قلب اروپا نشسته است. سفر به وین راحت و هزینه‌هایش متوسط است. پروازهای مختلفی به وین می‌روند و می‌توانید به راحتی بلیط هواپیما با هزینه متوسط پیدا کنید. هتل‌های وین چندان ارزان نیستند اما می‌توانید هتل‌های متوسط با قیمت متوسط در مرکز شهر پیدا کنید. هزینه‌ی خورد و خوراک در وین متوسط است؛ می‌توانید سراغ فست‌فودهای بین‌المللی بروید و خرجتان متوسط باشد. یا می‌توانید سراغ رستوران‌های محلی زیاد و گاهی لوکس این شهر بروید، پول زیادی بدهید و غذای شیکی بخورید. متروی وین تمام شهر را پوشش می‌دهد و کافی است که ایستگاه‌ها و مسیرها را بشناسید، در این صورت پول زیادی برای رفت‌ و آمد خرج نمی‌کنید. اما تاکسی سوار شدن، طبعا هزینه بیشتری دارد.

آب و هوای وین

آب و هوای وین

وین از دو آب و هوای اقیانوسی و مرطوب قاره‌ای تأثیر می‌پذیرد. این‌جا تابستان‌هایی نسبتا گرم با میانگین دمای بین ٢٢ تا ٢٦ درجه‌ی سانتی‌گراد دارد که گاهی حداکثر به ٣٠ و حداقل به ١٥ درجه‌ی سانتی‌گراد بالای صفر هم می‌رسد. زمستان‌های وین سرد هستند و دمای هوا دور و بر صفر درجه‌ی سانتی‌گراد است. معمولا بین ماه‌های دسامبر تا مارس ممکن است دروین برف ببارد. در بهار و پاییز، وین آب و هوایی معتدل تا خنک دارد و باران هم زیاد می‌بارد.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.