لندن

  • مناسب خرید
  • تاریخی
  • مدرن

رفت و برگشت از ۰ تومان

هتل از شبی ۱۸۶,۲۲۹ تومان

لندن شهر بی‌نظیرهاست؛ و ‌بی‌اغراق یكی از دیدنی‌ترین شهرهای جهان. تصور این که این شهر بزرگ، مدرن، زیبا و شلوغ، روزی دهکده‌ی کوچکی در کنار رود تیمز بوده، راحت نیست؛ اما حقیقت این است که لندن، دو هزار سال پیش، چنین وضعیتی داشت. این دهکده‌ی کوچک، به تدریج و طی سال‌ها رشد کرد و تبدیل شد به کلان‌شهر لندن، یکی از پربازدیدترین پایتخت‌های اروپایی. دیدنی‌های لندن آوازه جهانی دارند: جواهرات سلطنتی، کاخ باکینگهام، بیگ بن، بازار کامدن...در این شهر تاریخ با هنر، مد و غذا در هم می‌آمیزد تا همه سلیقه‌ها را راضی کند. اگر اهل هنر و فرهنگید ، تِیت مدرن، خانه اپرای سلطنتی و موزه بریتیش جای شماست. اگر عاشق مد و فشن باشید، خیابان آکسفورد بهشت خرید در لندن است که ساعت‌ها سرپا نگهتان می‌دارد. برای چشیدن طعم لندن سراغ چای خامه‌ای در هارودز یا فیش اند چیپس‌های ترد و تازه بروید که غذای سنتی انگلستان است. کتاب‌بازها و اهالی موزیک هم نباید خیابان اَبی و موزه شرلوک هلمز را فراموش کنند. لندن اروپا به معنای تمام‌عیارش است؛ شهری چندملیتی پر از موزه‌ها، گالری‌ها و بناهای تاریخی مسحورکننده، کنار پارک‌های وسیع و حومه‌های سرسبزی که شبیه کارت پستال‌ها یا جلد رمان‌های انگلیسی هستند. لندن دیدنی‌های تاریخی و البته غیر تاریخی فراوان دارد. شاید در طول یك سفر یك ماهه هم وقت نكنید سر فرصت از تمام زیبایی‌های منحصر به فرد این شهر لذت ببرید. لندن شهر بسیار بزرگی‌ است؛ بد نیست برای تماشای دیدنی‌هایی که نزدیک هم هستند، از قبل برنامه‌ریزی کنید.
چرا به لندن سفر کنیم

چرا لندن؟

  • در خیابان آکسفود قدم بزنید و ویترین‌هایش را تماشا کنید
  • اصیل‌ترین فیش اند چیپس دنیا را مزه کنید
  • در موزه شرلوک هلمز، کتاب و موزیک بخرید
  • در حومه‌های سبز لندن، وارد دنیای رمان‌های انگلیسی شوید
  • کاخ باکینگهام و پرآوازه‌ترین دیدنی‌های دنیا را تماشا کنید
  • از موزه بریتیش لندن، یکی از پنج موزه برتر دنیا، مجانی دیدن کنید
هزینه سفر به لندن

هزینه سفر به لندن

لندن جزو گران‌ترین شهرهای دنیاست؛ بنابراین سفر به لندن هم جزو سفرهای پر خرج حساب می‌شود که البته گرانی‌ها هیچ‌وقت مانع سفر توریست‌ها به این شهر بزرگ و زیبا نمی‌شود. بلیط هواپیما لندن قیمت‌های متفاوت و متوسطی دارند و هرچه زودتر بلیطتان را بخرید، برایتان ارزان‌تر تمام می‌شود. هزینه هتل در لندن، متوسط رو به بالاست؛ هرچه هتل‌های نزدیک به مرکز شهر را انتخاب کنید، قیمت‌ها هم بیشتر می‌شوند. خورد و خوراک در لندن هم جزو هزینه‌های بالای سفر محسوب می‌شود و قیمت غذای رستوران‌های لندن، متوسط رو به بالاست. شبکه‌ی مترو و اتوبوس در لندن خوب و گسترده است و برای رفت‌وآمد در سطح شهر، مترو وسیله خوب و نسبتا کم‌هزینه‌ای است؛ البته اگر از اویستر کارت‌های لندن استفاده کنید، ارزان‌تر هم می‌شوند. در لندن فکر تاکسی سوار شدن را کنار بگذارید یا از اول بدانید که خرجتان حسابی زیاد می‌شود.

آب و هوای لندن

آب و هوای لندن

آب و هوای لندن معروف است به بارانی و خاكستری بودن؛ اما آن‌قدری که می‌گویند هم بد نیست. شهر، نزدیك اقیانوس است، آب و هوای نسبتا معتدلی دارد و خیلی زیاد سرد یا گرم نمی‌شود؛ اما تابستان برای سفر مناسب‌تر است، هم آب و هوا وضع بهتری دارد و هم می‌توانید امیدوار باشید که آفتاب معروف لندن را هم می‌بینید. تابستان‌ها لندن حسابی شلوغ و پر توریست می‌شود؛ این فصل از سال جزو بهترین وقت‌های سفر به لندن است و دمای هوا بین ۱۸ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است. اما دید بهار لندن چیز دیگری‌ست؛ اگر می‌خواهید لندن را در فصل سرسبزی پارک‌ها و خیابان‌هایش بگردید، بهار بهترین انتخاب است. حجم توریست‌ها هم در این فصل کم‌تر از تابستان می‌شود. پاییز، هوای لندن نسبتا سرد است و باید با لباس گرم به آن سفر کنید. از طرفی نزدیکی‌های زمستان و در تعطیلات کریسمس، شهر شلوغ و پر ازدحام می‌شود که بیشتر هم خود انگلیسی‌ها هستند که لندن را مقصد تعطیلاتشان قرار می‌دهند. زمستان‌های لندن سرد است و دمای هوا تا ۲ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد؛ در لندن معمولا برف‌ سنگین نمی‌بارد؛ اما اگر ببارد شهر فلج مي‌شود؛ بارش هفت سانتی‌متر برف کافی است تا حرکت قطارها به تاخیر بیفتد و در پروازها اختلال ایجاد کند. با وجود سرمای هوای لندن در زمستان، به خاطر جشنواره خرید لندن، خیلی‌ها این شهر را به عنوان مقصد سفر زمستانی‌شان انتخاب می‌کنند.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.