پوکت

  • ساحلی
  • طبیعت‌گردی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۸۸۳,۲۰۰ تومان

هتل از شبی ۱۲۳,۱۰۰ تومان

پوکت بزرگترین جزیره‌ی تایلند و بهشت عاشقان ساحل و غواصان حرفه‌ای است که مشتاقانه خود را به ماسه‌های سفید و آب‌های شیشه‌ای دریای آندامان می‌سپارند. خوشی‌های این شهر بیشتر در ساحل اتفاق می‌افتند. ساحل پاتونگ هیاهو و جنب‌و‌جوش بیشتری دارد و ساحل کارون آرام‌تر و پر از دیدنی‌های طبیعی بکر است. غواصی زیر آب‌های شفاف گل سرسبد تفریحات دریایی است و گشت زدن در دریا با قایق‌های چوبی پارویی هم لذتی فراموش‌نشدنی است. از ساحل و دریا که سیر شدید به معبد زیبای چالونگ، آکواریوم پوکت و باغ وحش پوکت هم سر بزنید. در مرکز خرید جانگ‌سیلون برندهای مطرح پوشاک را یک جا می‌بینید و در امتداد ساحل پاتونگ هم می‌توانید زیورآلات سنگی سوغات بخرید. در پوکت هم مثل بقیه‌ی تایلند همه جور غذا پیدا می‌شود اما غذاهای محلی شهر مثل خانم‌جین و آب‌میوه‌های استوایی را هم بچشید که زیر آفتاب درخشان پوکت خیلی می‌چسبد.
هزینه سفر به پوکت

هزینه سفر به پوکت

پوکت در مقابل جزیره‌های مشابهش جای گرانی نیست. بخش اصلی هزینه‌ی سفرتان را خرید بلیط هواپیما تشکیل می‌دهد. پرواز به پوکت نسبتا طولانی و گران است. هتل‌ها رنج‌های قیمت متفاوتی دارند و می‌توانید با کمی جستجو هتل با قیمت متوسط پیدا کنید. حتی خیلی از هتل‌های لوکس ساحلی پوکت هم در مقایسه با جزیره‌های مشابه، گران نیستند. خورد و خوراک در این جزیره‌ی زیبا ارزان است. وسیله‌ی اصلی رفت‌ و آمد هم تاکسی است که چندان پر هزینه نیست.

آب و هوای پوکت

آب و هوای پوکت

پوکت آب و هوایی گرمسیری دارد؛ از آبان تا فروردین خشک است و از اواخر خرداد تا اواخر شهریور بارانی.
در پوکت، فصل خیلی گرم ازاواخر فروردین آغاز شده و تا اواخر خرداد ادامه می‌یابد. تابستان فصل باران‌های موسمی است که از اواسط خرداد آغاز شده و تا اوائل آبان دوام می‌آورد، صبح تا ظهر هوا بیشتر وقت‌ها صاف و آفتابی است، اما عصرها معمولا باران می‌بارد. محلی‌ها به ماه‌های بین آبان تا بهمن، فصل خنک می‌گویند.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.