پاتایا

  • ساحلی
  • طبیعت‌گردی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۰ تومان

هتل از شبی ۱۵۱,۷۵۰ تومان

پاتایا، سرزمین هیجان تایلند است، روزهای آفتابی و پر از سرگرمی، شب‌های بلند و رنگارنگ. پاتایا بهشت ورزش‌های آبی و تفریحات ساحلی‌ست؛ شهر آفتاب طلایی و دریای فیروزه‌ای. پاتایا را همه به خاطر دیدنی‌های طبیعی‌اش دوست دارند. ساحل ۶کیلومتری هات پاتای جان می‌دهد برای بازی‌های آبی و لذت بردن از کافه‌های ساحلی و نوشیدنی‌های استوایی. از اینجا می‌شود سوار قایق‌های کف‌شیشه‌ای شد و ضمن تماشای زیر آب به جزیره‌ی مرجان رسید؛ جایی که بهترین تفریحش غواصی زیر آب و گشت زدن میان ماهی‌ها و مرجان‌هاست. از آب و ساحل که خسته شدید، مزرعه‌ی فیل‌ها در ۷ کیلومتری مرکز شهر منتظرتان است. بعد از فیل‌سواری هم سری به موزه‌ها و باغ‌های داخل شهر و آکواریوم صدمتری پاتایا بزنید. اگر وقتی برای خرید ماند، مراکز خرید سنترال فستیوال و رویال گاردن پلازا بهترین‌های پاتایا هستند. نگران غذا هم نباشید؛ تنوع رستوران‌های این شهر هم سرگیجه‌آور است. به جز غذاهای دریایی و خوراک‌های معمول تایلندی، سوم‌تام را هم امتحان کنید که غذای مخصوص این منطقه است.
هزینه سفر به پاتایا

هزینه سفر به پاتایا

پاتایا راحت‌ترین ساحل تایلند است. این شهر ساحلی فرودگاه ندارد و برای رفتن به پاتایا باید از فرودگاه یا شهر بانکوک سوار ماشین شوید. ماشین‌های زیادی در تمام روز بین بانکوک و پاتایا رفت و آمد می‌کنند که ارزان هم تمام می‌شود. رزرو هتل در این شهر شلوغ ساحلی برایتان بسیار کم هزینه خواهد بود. رفت‌وآمد با وسایل نقلیه‌ی مختلفی مثل تاکسی و موتور ممکن است که هیچ کدام گران نیستند. خورد و خوراک هم متنوع و فراوان و ارزان است. در مجموع سفر به پاتایا را می‌توانید خیلی مقرون به صرفه جمع و جور کنید.

آب و هوای پاتایا

آب و هوای پاتایا

پاتایا آب و هوای گرمسیری دارد و هوای آن در طول سال، به سه فصل تقسیم می‌شود که گرما در تمام آن‌ها مشترک است: گرم و خشک از ماه نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن)؛ خیلی گرم و مرطوب از ماه مارس تا می (اسفند تا اردیبهشت) و خیلی گرم و بارانی از ژوئن تا اکتبر (خرداد تا مهر). بین ماه‌های نوامبر تا فوریه میزان بارش باران کمتر است و دما هم پایین‌تر می‌آید و رزرو هتل سخت‌‌‌تر است. در فصل‌های گرم، باران می‌بارد و هوا شرجی است و البته هتل آسان‌تر پیدا می‌شود.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.