مادرید

  • تاریخی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان

هتل از شبی ۳۸۱,۳۳۸ تومان

مادرید پایتخت پرشور اسپانیاست و شهر تاریخ و موسیقی و فوتبال. شب‌هایش زنده و بیدارند و موزه‌هایش بی‌پایان؛ هوایش معتدل است و مردمش سرزنده و خوشحال‌. دیدنی‌های مادرید از ساختمان‌هایش شروع می‌شوند که خیلی از آن‌ها شبیه قصرند طوری که حس می‌کنید وارد افسانه‌های شاه پریان شده‌اید. اول میدان زیبای پوئرتا دل سول را با مجسمه‌ی بزرگ خرس و درخت ببینید که نماد خانواده سلطنتی اسپانیاست و بعد سراغ پلازا مایور بروید که میدانی‌ست پر از رستوران و کافه و آثار معماری گوتیک و محل اصلی جشن‌ها و فستیوال‌های مادرید. برای موزه‌های بی‌شمار این شهر با شاهکارهایی از دالی و میرو و پیکاسو هم باید حسابی وقت بگذارید. روزهای مادرید را می‌شود با خوردن غذاهای اسپانیایی مثل پائیا و گایینخاس و خرید در منطقه‌ی سول سالامانکا گذراند و شب‌هایش را در کافه‌هایی که تا صبح بازند یا حتی در خیابان کنار نوازنده‌ها و رقصنده‌های فلامنکو. شگفتی‌های مادرید بی‌انتهاست.
هزینه سفر به مادرید

هزینه سفر به مادرید

سفر به مادرید سفر گرانی نیست. پروازهای مختلف با قیمت‌های متوسط به مادرید می‌روند و برای خرید یا رزرو بلیط هواپیما انتخاب‌های زیادی دارید. قیمت هتل‌ها متوسط است و می‌توانید در مرکز شهر هتل متوسطی با قیمت متوسط بگیرید. در این صورت رفت و آمدتان خیلی کم است و می‌توانید بیش‌تر مسیرها را پیاده طی کنید. متروی مادرید تمام شهر را پوشش می‌دهد و هزینه‌های رفت و آمدتان را کم می‌کند، اما تاکسی سوار شدن در مادرید، هزینه زیادی دارد.

آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید

درست است که آدم ازاسپانیا انتظار هوای گرم و دلپذیری دارد، اما در مادرید تابستان‌ها گرمای هوا طاقت‌فرساست و زمستان‌ها یخ‌بندان می‌شود.
اگر از هوای گرم خوش‌تان نمی‌آید، فصل بهار و اوایل پاییز برای سفر به مادرید مناسب‌ترند. در پاییز به‌خصوص، شهر را انگار با رنگ‌های طلایی و قرمز و نارنجی رنگ کرده‌اند و هوا مطبوع است.
زمستان‌ها هوا سرد و خشک می‌شود. برای سفر زمستانی به مادرید، مخصوصا در ماه‌های بهمن و اسفند، لباس‌های گرم همراه ببرید. در فرودین و اوایل اردیبهشت، باران زیاد می‌بارد و تا اواسط تیرماه، هوا نسبتا خنک است.
اوج گرمای تابستان مادرید، اواخر تیر و مرداد است. در مرداد، مادرید به معنای واقعی کلمه تعطیل می‌شود و مادریدی‌ها به سمت سواحل اسپانیا می‌روند؛ به همین خاطر، بسیاری از رستوران‌ها و تعدادی از موزه‌های کوچک تعطیل هستند.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.