جزایر قناری

  • ساحلی
  • طبیعت‌گردی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۸۲۷,۴۰۰ تومان

هتل از شبی ۰ تومان

جزایر قناری تصویر قدیمی و آشنایی است؛ درختان سبز و بلند، دریا و سواحل سفید و طوطی‌های رنگارنگ. اما دیدنی‌های جزایر قناری بیشتر از این‌هاست؛ آتشفشان‌های بزرگ و فعال، مناطق باستان‌شناسی ماقبل تاریخ، جنگل‌های انبوه کاج، خلیج‌های کوچک ماسه‌ای و تپه‌های شنی حیرت‌انگیز. اینجا هم کوچه‌های سنگ‌فرش برای پیاده‌روی مهیاست، هم آب‌درمانی در آب‌های آتشفشانی ال‌تیده و هم کوهنوردی در پارک گاراخونای. جزایر قناری از هفت جزیره تشکیل شده که دوتای آن‌ها از بقیه مهم‌تر هستند؛ جزیره تنه‌ریف و جزیره‌ی گرن‌کاناری. پایتخت جزایر قناری، شهر لاس‌پالماس است که در گرن کاناری واقع شده و شهر پرطرفداری در میان گردشگران است. جزیره تنه‌ریف هم از هفت تا شهر تشکیل شده که مهم‌ترین و بزرگترین شهر آن، سانتاکروز، در شرقی‌ترین قسمت جزیره است. و البته چه در شهر لاس‌پالماس بمانید و چه در سانتاکروز، اقیانوس آتلانتیک برای همه جور ورزش آبی آماده است. بزرگترین کلکسیون طوطی جهان در پارک لوروی هم بچه‌ها را سرگرم می‌کند. شاید جزایر قناری بهترین جای دنیا برای گشت و گذارهای رویایی باشد؛ یک روز کامل بیرون از هتل ماندن، پیاده‌روی در کوچه‌های سنگ‌فرش تا تپه‌های سرسبز و کمی استراحت در سایه‌های درختانی با برگ‌های پهن و تیره، یکی از بهترین و آرام‌بخش‌ترین اتفاقاتی‌ست که در طول سفر تجربه خواهید کرد. طبعا بهترین غذایی هم که می‌شود اینجا خورد ماهی است که بهترینش سانکوچو است. یکی از غذاهای محبوبی که بهترینش را در تنه‌ریف می‌توانید پیدا کنید، خوراک ماهی سانکوچو کاناریوست که همراه با سس موخو سرو می‌شود. اگر وسط این همه خوشی هوس خرید هم کردید، بهترین مرکزخریدها با برندهای اسپانیایی و جهانی در لاس‌پالماس جمع شده‌اند. سبدهای بافته‌شده از برگ درخت موز و قلاب‌بافی‌های ظریف هم سوغاتی‌های معروف اینجا هستند. معمولا تصویری که در ذهن همه از جزایر قناری وجود دارد، درختی بلند و سبز با پس زمینه‌ی دریا و ساحلی سفید است که طوطی یا هدهدی رنگارنگ روی شاخه‌های آن نشسته؛ خیلی هم تصویر اشتباهی نیست.
چرا به جزایر قناری سفر کنیم

چرا جزایر قناری؟

  • در کنار سواحل قناری استراحت کنید و آفتاب بگیرید.
  • در آب‌های اطراف جزیره، دلفین‌ها و شیطنت‌هایشان را تماشا کنید.
  • در یکی از رستوران‌های محلی، ماهی و غذاهای دریایی میل کنید.
  • در کوچه‌های سنگ‌فرش جزایر قناری قدم بزنید.
  • بهترین پنیرهای محلی جزایر قناری را امتحان کنید و با خودتان سوغاتی ببرید.
  • در کنار آتش‌فشان‌های فعال جزیره، عکس یادگاری بگیرید.
هزینه سفر به جزایر قناری

هزینه سفر به جزایر قناری

جزایر قناری سرزمین رویایی اروپاست، با این همه سفرش آنقدری گران نیست که دور از دسترس باشد. پروازهای مختلف با قیمت متوسط هر روز به این جزیره می‌روند و خرید بلیط، خصوصا خرید اینترنتی بلیط هواپیما به صورت روزانه به جزایر قناری آسان است. اما به طبع هرچه زودتر برای خرید بلیطتان اقدام کنید، به صرفه‌تر است. تنوع هتل‌های جزایر قناری هم بسیار زیاد است و همیشه می‌توانید هتل قابل قبولی، با قیمت متوسط پیدا کنید. غذاهای جزایر قناری به‌نسبت کیفیت و تازگی‌شان، قیمت‌های خوبی دارند و زیاد نگران خورد و خراکتان نباشید. اتوبوس‌های جزایر قناری، همه جای جزیره را با قیمت کم طی می‌کند، اما اگر می‌خواهید به دل جنگل، یا ساحل‌های خلوت جزایر قناریی بروید، بهتر است ماشین کرایه کنید، که قیمتش نسبتا بالا است.

آب و هوای جزایر قناری

آب و هوای جزایر قناری

اگر بخواهیم آب و هوای جزایر قناری را در یک عبارت کوتاه توضیح دهیم، آن عبارت "همیشه بهار" خواهد بود. درست است که هوا هیچ وقت خیلی سرد نمی‌شود، اما به هر حال بد نیست که در زمستان لباس گرم همراه داشته باشید. در زمستان، هوا خنک، دلچسب و البته آفتابی است. جزایر قناری در طول فصل زمستان همیشه شلوغ و پر از توریست‌های اروپایی و آمریکایی است، در عوض تابستان‌ها، جزایر قناری پر از اسپانیایی‌ها می‌شود که یکی از دلایلش، برگزاری جشنواره‌ها و فستیوال‌های مختلف است. پس اگر دوست دارید جشنواره‌های جزیره قناری را ببینید، برنامه سفرتان را در روزهای تابستانی آن بچینید. البته این را هم در نظر بگیرید که به‌خاطر تعطیلات، تابستان‌ها فصل شلوغی در جزایر قناری حساب می‌شود. اگر می‌خواهید جزایر قناری را خلوت‌تر از زمستان و تابستان ببینید، بهار انتخاب خوبی‌ست که اتفاقا هتل‌ها هم در دسترس‌تر می‌شوند. پاییز هم با اینکه فصل خالی از توریستی در جزایر قناری است، اما اکثر روزها باران می‌بارد.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.