بوداپست

  • ساحلی
  • تاریخی
  • طبیعت‌گردی

رفت و برگشت از ۱,۱۵۶,۶۰۰ تومان

هتل از شبی ۱۷۶,۷۶۷ تومان

بوداپست پایتخت رمزآلود مجارها، شهری با تاریخ شگفت‌انگیز و پر فراز و نشیب است. خیلی‌ها در نگاه اول دل‌باخته‌ی بوداپست می‌شوند و بعضی‌ها هم بعد از کشف شهر و دیدنِ جاذبه‌‌های خیره‌کننده‌اش، اما هر دو دسته درباره‌ یک چیز توافق دارند؛ اینکه بوداپست یکی از زیباترین، سرزنده‌ترین و شگفت‌انگیزترین شهرهای جهان است. رود دانوب درست از میان شهر می‌گذرد و چشم‌اندازِ انحنایِ زیبایش در غروب‌های بوداپست، فراموش‌نشدنی است. به بوداپست، «پاریسِ اروپای مرکزی» هم می‌گویند که البته مبالغه هم نیست. رد پای هنرِ باروک، نئوکلاسیم و هنر نو را در معماریِ بی‌نظیرِ بوداپستِ شکوهمند و رمانتیک خواهید دید و موسیقیِ کلاسیک هم بخشی از هویت این شهر است. هر گوشه شهر مثل سکانسی از یک فیلم تاریخی، فصلی از یک رمان یا یک تابلوی نقاشی است؛ ساختمان پارلمان، بازیلیکای سن استفان، کلیسای ماتیاس، خانه اپرا و البته چشمه‌ها و حمام‌های مختلف ترکی، آرت نووه و مدرن. بوداپست، «شهر دوچهره»، از قدیمی‌ترین و در عین حال، جوان‌ترین شهرهای اروپاست. هرچند رومی‌ها از قرن اول میلادی اینجا زندگی می‌کردند، اما قصه‌ی بوداپستِ مدرن از سال ۱۸۳۷ شروع می‌شود؛ زمانی که شهر تاریخیِ بودا در ساحل غربیِ دانوب با شهرِ صنعتیِ پِست در ساحل شرقی این رود یکی شد.
بوداپست غیر از زیبایی، سرسبزی و دل‌نشین بودن، کسل هیل و سیتادلا، مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی کشور و موزه‌هایی مثل گالری ملی و موزه‌ی تاریخ بوداپست را هم در خود جای داده است. شاید بوداپست، شهر چندان بزرگی نباشد، اما از نظر گزینه‌های سرگرمی و تفریح چیزی از شهرهای بزرگ دنیا کم ندارد. چه اهل اپرا و موسیقیِ کلاسیک باشید، چه اهلِ گشت زدن در بازارهای سنتی، اینجا هیچ‌جوری حوصله‌تان سر نمی‌رود. بوداپست مراکز خرید و مغازه‌های رنگارنگی دارد و معمولا هم کیفیت کالاهایی که از این شهر می‌خرید، بالاست. برای خرید می‌توانید به بازارهای سنتی، مراکزِ امروزی و بزرگ خرید یا بازارچه‌های خیابانی بروید و در بوتیک‌های سطح بالای شهر هم همه‌ی برندهای معروف جهانی را پیدا می‌کنید. مرکزخریدهای بوداپست مثل بقیه پایتخت‌های اروپایی، بزرگ، مدرن و پر از برند هستند، اما برای کشف روح اصیل شهر، باید خودتان را در بازارهای محلی بی‌شمار شهر مجارها غرق کنید. غذاهای بوداپست بی‌نظیرند؛ خود مجارها معقتدند سه آشپزی اصلی در دنیا وجود دارد: فرانسوی، چینی و مجاری! به جز گولاش که غذای معروف بوداپست است، اشترودل کلم و دلمه فلفل را هم امتحان کنید. بوداپست از آن شهرهایی است که هر گوشه‌اش قصه‌ای برای گفتن دارد. از ما می‌شنوید، ‌ تا می‌توانید در شهر قدم بزنید، خیابان‌های قدیمی را کشف کنید، در کافه‌ها و غذاخوری‌های سنتی وقت بگذرانید و روی پل‌های دانوب، طلوع و غروب شهر را تماشا کنید. مطمئن باشید، یک دل نه صد دل، عاشق بوداپست می‌شوید.
چرا به بوداپست سفر کنیم

چرا بوداپست؟

  • یک روز غروب، روی آرام‌ترین رود جهان، دانوب کشتی‌سواری کنید.
  • شب‌ها زیر چراغ‌های پل تاریخی بوداپست، اشترودل اصیل بخورید.
  • در یکی از رستوران های ستاره‌دار، گولاشِ معروف مجاری را امتحان کنید.
  • شب‌های رمانتیک «پاریس شرق» را کنار دانوب بیدار بمانید.
  • توی ساختمان‌های پر از قصه و زیبایی بوداپست و معماری بی‌نظیرش غرق شوید.
هزینه سفر به بوداپست

هزینه سفر به بوداپست

بوداپست شهر زیبا و نسبتا کوچکی است. پروازهای زیادی به این شهر می‌رود و قیمت بلیط هواپیما متوسط است. هتل‌های زیادی دارد و قیمت آن‌ها متوسط است. هزینه‌های روزمره در این شهر تقریبا کم است. غذا بسیار متنوع و خوب و قیمت آن نیز متوسط است. برای رفت‌وآمد داخل شهر می‌توانید مترو، اتوبوس، تاکسی و حتی قایق سوار شوید. مترو از همه گسترده‌تر و ارزان‌تر است.

آب و هوای بوداپست

آب و هوای بوداپست

بوداپست آب و هوای مرطوب قاره‌ای دارد و زمستان‌ها و تابستان‌هایش نسبتا ملایم هستند. در بهار، که از آوریل شروع می‌شود، هوای شهر اغلب آفتابی است، اما گاهی هم سر و کله‌ی ابرهای بهاری پیدا می‌شود. تابستان‌های بوداپست اغلب خشک هستند و شب‌های تابستانیِ این شهر، مخصوصا در محله‌های حومه‌ای، نظیر ندارند. معمولا تا اوایل اکتبر هوای بوداپست گرم است و در هفته‌های دوم یا سوم این ماه است که اولین موج سرما از راه می‌رسد. نوامبر پر باران‌ترین ماه بوداپست است و گاهی ممکن است برف هم ببارد. بنابراین، بهتر است لباس مناسب و گرم همراه داشته باشید. یادتان باشد که هوای زمستانیِ بوداپست متغیر و پیش‌بینی‌ناپذیر است و بسته به این که آب و هوای اقیانوسی غالب باشد یا آب و هوای مدیترانه‌ای یا اطلسی، دمای هوا و مقدار بارش فرق می‌کند.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.