هانوفر

  • طبیعت‌گردی
  • مدرن
  • نمایشگاهی

رفت و برگشت از ۱,۹۸۱,۵۰۰ تومان

هتل از شبی ۲۳۴,۷۰۰ تومان

هانوفر، شهر سبز، شهر نمایشگاه‌ها.
هانوفر شهر مدرنی است با فرهنگ و سنت‌های غنی، با باغ‌های زیبا و پارک‌های بزرگ. مرکز تاریخی شهر بارها در جنگ تخریب و بعد از آن بازسازی شده است. به همین دلیل هانوفر شهر مدرن و جدیدی است که حتی مرکز شهر قدیمی‌اش هم جدید است.
مسیر «روترفادن» را که بگیرید و بروید، از مناطق مرکزی و دیدنی‌های هانوفر عبور خواهید کرد. روترفادن یک خط قرمز ٤٫٢ کیلومتری است که روی پیاده‌روها کشیده شده و از مرکزشهر، کروپکه، اپرا، پارک‌ها و خیلی‌ جاهای دیگر شهر می‌گذرد. کروپکه، مرکز هانوفر و مرکز تجمع فروشگاه‌ها و رستوران‌ها و کافه‌هاست. ساعت قدیمی و معروف کروپکه درست در بالای مرکزی‌ترین ایستگاه متروی شهر، از به یاد ماندنی‌های هانوفر است. گردشگاه «نیکی-دو-سنت‌فاله» و خیابان‌های اطرافش پر جنب و جوش و از مراکز مورد علاقه‌ی توریست‌هاست که شب‌های تابستانش هم بلند و پرشور است. در طی بازدید و قدم زدن در خیابان‌های شهر قدیم (Alt stadt) می‌توانید به کلیسای قرمزرنگ مارک، خانه‌ی «لایبنیتز» و چشمه‌ی «اسکار وینتر» نیز سری بزنید.
نشان بارز هانوفر، ساختمان تالار شهر جدید (راتهاس جدید یا همان نویس راتهاوس) است که کنار دریاچه‌ی ماش (ماش‌زه) قرار گرفته و انعکاس گنبد سبزرنگش بر دریاچه، منظره‌ی زیبایی دارد که مشخصه‌ی هانوفر در بسیاری از عکس‌ها و وب‌سایت‌ها است. چشم‌انداز شهر از بالای سکوهای آن بسیار رویایی‌ست و در لابی گنبدش، چهار مدل شهر هانوفر از دوران قرون وسطی تا به امروز به معرض نمایش گذاشته شده است.
هانوفر به شهر نمایشگاه‌ها معروف است، بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا یا سبیت، و نمایشگاه صنعت و تکنولوژی، نمایشگاه هانوفر (هانوفر فِیر)، که هر دو در بهار برگزار می‌شوند از مهم‌ترین‌ها هستند. هنگام برگزاری نمایشگاه‌ها، روزها در غرفه‌ها و شب‌ها در شهر شلوغ می‌شود. در کنار آن‌ها، نمایشگاه خودروهای سنگین، فناوری بیوتکنولوژی، و نمایشگاه دام و حیوانات، از نمایشگاه‌های مورد علاقه‌ی صنعت‌گران و بازرگانان است.
هانوفر به شهر سبز هم معروف است. باغ‌های هِرِن هاوزن در قلب شهر و طبیعت زیبای سبزی که در همه جای شهر بین ساختمان‌ها و بناها پخش شده است، زمین دشت‌مانند شهر و رود «لاینه» که از وسط آن می‌گذرد، نشان می‌دهند که چه لقب برازنده‌ای برای شهر برگزیده‌اند. سه باغ هرن هاوزن میراث شاه هانوفر هستند: باغ بزرگ، باغ گئورگ و باغ کوه. هر کدام آرایش و فضای متفاوت و بی‌نظیری دارند. پارک شهر و باغ ‌وحش بزرگ شهر و دریاچه‌ی مصنوعی و بزرگ ماش نیز زیبایی طبیعت شهر را چند برابر کرده است. همچنین قلعه‌ی تاریخی مارین‌برگ که از بین جنگل‌های حاشیه‌ی شهر سربرآورده، از منظره‌های منحصر به فرد شهر است.
فستیوال‌های هانوفر، هیجان‌انگیز و تمام‌نشدنی‌اند. پس از مونیخ، بزرگترین اکتبرفست دنیا در این شهر برگزار می‌شود؛ فستیوالی که در چادر‌های بزرگ با گارسون‌هایی با لباس‌های سنتی، برپا می‌شود. همچنین هانوفر میزبان بزرگترین جشنِ شادی (شوتسن‌فست) دنیاست. فستیوالی از کارنوال‌های شادی و وسایل غول‌پیکر شهربازی و فانفار. رژه‌ی مشهور این کارناوال یکی از بلندترین‌ها در نوع خود و شاید بلندترین رژه‌ در دنیا باشد. فستیوال بین‌المللی جاز نیز یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های هانوفر است که در ماه‌های مه و ژوئن برگزار می‌شود. علاوه بر این‌ها، فستیوال بهار، فستیوال باغ بزرگ، فستیوال دریاچه‌ی ماش و بازارهای کریسمس، مجموعه‌ی کاملی از فستیوال‌ها و جشن‌های چهار فصل هانوفر هستند.
در کنار تمام جذابیت‌های تفریحی و طبیعی شهر، دیدار از موزه‌ی «اشپرنگل» با مجموعه‌ی بی‌نظیری از نقاشی مدرن نقاشانی چون پیکاسو؛ موزه‌ی تاریخ و موزه‌ی کستنر بسیار به‌یادماندنی خواهد بود.
غذاهای هانوفر جورواجورند و مطمئنا در هانوفر گرسنه نمی‌مانید هانوفر شهر گرانی نیست. مانند دیگر شهرهای آلمان از دکه‌های فروش سوسیس گرفته تا رستوران‌های سنتی آلمانی و ایتالیایی و چینی را مناسب هر سلیقه و هر بودجه‌ای می‌توان پیدا کرد. یک وعده غذا معمولا بین ٤-٥ تا ٢٥ یورو در می‌آید. تقریبا می‌توان گفت هزینه‌ی اقامت در این شهر مانند سایر شهرهای آلمان است: هزینه‌ی اقامت دو نفر در یک هتل چهار ستاره، بین ٨٠ تا ١٥٠ یورو است. البته این هزینه بستگی به نوع هتل و زمان مسافرت شما نیز دارد. با این که اکثر مسافران هانوفر زمان مسافرت‌شان را با نمایشگاه‌ها تنظیم می‌کنند، ولی هانوفر بهار و تابستان بی‌نظیری دارد، پاییزش زیباست و زمستانش سرد. درهرصورت بهترین زمان برای دیدار از هر شهر سبزی، از اردیبهشت تا مهر است.
هزینه سفر به هانوفر

هزینه سفر به هانوفر

هانوفر بزرگ‌ترین شهر آلمان نیست اما یکی از شلوغ‌ترین شهرها به جهت برگزاری نمایشگاه است. در ایام نمایشگاه‌ها، ممکن است پروازها شلوغ‌تر و هتل‌ها گران‌تر باشند. اما در باقی روزها، هانوفر شهر گرانی نیست. پروازهای زیادی به این شهر می‌روند که قیمتشان متوسط است. هتل‌ها نیز چندان گران نیستند و کیفیتشان به نسبت قیمت خوب است. خورد و خوراک در هانوفر متوسط است و همیشه می‌توانید از فست‌فودهای بین‌المللی با قیمت معمول غذا بگیرید. رفت و آمد اگه با مترو باشد ارزان است ولی تاکسی سوار شدن گران است.

آب و هوای هانوفر

آب و هوای هانوفر

هانوفر شهر گرانی نیست. مانند دیگر شهرهای آلمان، غذا و رفت‌ و آمد در آن گران نیست. تقریبا می‌توان گفت هزینه‌ی اقامت در این شهر مانند سایر شهرهای آلمان است. البته این هزینه بستگی به نوع هتل و زمان مسافرت شما نیز دارد. با این که اکثر مسافران هانوفر زمان مسافرت‌شان را با نمایشگاه‌ها تنظیم می‌کنند، ولی هانوفر بهار و تابستان بی‌نظیری دارد، پاییزش زیباست و زمستانش سرد. درهرصورت بهترین زمان برای دیدار از هر شهر سبزی، از اردیبهشت تا مهر است.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.