نیس

  • ساحلی
  • تاریخی

رفت و برگشت از ۱,۶۴۸,۷۰۰ تومان

هتل از شبی ۷۴۵,۳۵۰ تومان

نیس، شهر ساحلی زیبای مدیترانه، معروف به کمان مدیترانه، شهر آفتاب‌دوستان، شهر تفریح و فرهنگ و هنر است. نیس را در دنیا به منظره‌های بی‌نظیرش، ساحل شلوغ و آفتاب زیبایش می‌شناسند. این شهر پررنگ و دیدنی که در جنوب فرانسه قرار دارد، شهری‌ست پر طرفدار برای توریست‌های سراسر دنیا و پر است از جاذبه‌ها و دیدنی‌های منحصر به خودش؛ از خیابان پرومناد گرفته که خیابانی‌ست فوق‌العاده برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری تا نیس قدیم با خیابان‌های باریکش و مراکز خرید و رستوران‌ها و کافه‌هایش. البته از موزه‌های هنری و کلیساهای معروف نیس نمی توان گذشت؛ موزه‌هایی مثل موزه‌ ماتیس و شاگال و کلیساهایی مثل کلیسای نوتردام نیس که نمونه کوچکی از نوتردام فرانسه است و کلیسای جامع روسی با گنبدهای سبز رنگ عجیبش.

نیس هم مثل شهرهای دیگر فرانسه، خوردنی‌های مخصوص خودش را دارد؛ خوراکی‌هایی مثل سوکا، ساندویچ تن ماهی و سوپ ماهی مخصوص نیس. البته نباید از بخش مهم این سفر غافل ماند؛ برای خرید هم می‌توانید روی این شهر حساب کنید. موقع خرید کردن در این شهر هم برندهای مطرح فرانسوی و جهانی را پیدا می‌کنید و هم بازار و مغازه‌های کوچک سوغاتی‌فروشی.
چرا به نیس سفر کنیم

چرا نیس؟

  • کنار ساحل از باد و آفتاب گرم مدیترانه‌ لذت ببرید
  • از بازار خوشبوی گل «کور‌سالیا» برای خودتان گل بخرید
  • بالای تپه‌ «لساژ» منظره‌ سقف‌های نارنجی شهر را تماشا کنید
  • در خیابان پرومناد، همراه با آبیِ ساحل دوچرخه سواری کنید
  • از خوراکی‌های کوچک و پنیرهای مخصوص فرانسوی تست کنید
  • نقاشی‌های موزه هنرهای زیبای «ژول شر» را ببینید
هزینه سفر به نیس

هزینه سفر به نیس

نیس لوکس‌ترین و معروف‌ترین شهر جنوب اروپا است اما با این حال شهر گرانی نیست. پروازهای مختلفی به نیس می‌روند که هیچ کدام از آن‌ها گران نیستند. برای اقامت هم لازم نیست پول زیادی خرج کنید؛ هتل‌های زیادی با قیمت متوسط در این شهر هست که برای اقامت گزینه‌های خوبی هستند. خرج روزمره در این شهر اما، چندان ارزان نیست. برای خورد و خوراک در رستوران‌های معمولی نیس، هزینه‌ی متوسطی خواهید پرداخت. نیس مترو دارد و می‌توانید رفت‌وآمدتان را با آن تنظیم کنید تا مجبور نشوید خیلی پول تاکسی بدهید. این توضیحات برای وقت‌های معمول سال است و در ایام جشنواره‌ی کن یا فصل شلوغ تعطیلات، شرایط متفاوت است.

آب و هوای نیس

آب و هوای نیس

آب و هوای نیس، مدیترانه‌ای است. تابستانش از می تا اکتبر (اردیبهشت تا مهر) ادامه دارد، اما در ماه‌های آوریل و نوامبر (فروردین و آبان) هم گاهی دمای هوا به بیش از ٢٠ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. زمستان‌های نیس بین ماه‌های دسامبر تا فوریه (از دی تا اسفند) است و آب و هوای معتدل دارد. نیس به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش در بیشتر طول سال آب و هوای گرم و معتدلی دارد. گاهی حتی در زمستان هم آب و هوا معتدل است. با این حال اگر برای شنا کردن به این شهر می‌روید، شاید زمستان فصل مناسبی برای این سفر نباشد. اما در اکثر روزهای سال می‌توانید از آفتاب گرمش لذت ببرید.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.