نکات سفر به پاریس

  • در مورد کثیفی پیاده‌روهای پاریس حتما چیزهایی شنیده‌اید. البته الان اوضاع کمی بهتر شده، برای صاحبان حیواناتی که در پیاده‌روها خراب‌کاری کنند، جریمه‌های سنگین می‌برند و گاهی هم خیابان‌ها را تمیز می‌کنند، اما هنوز هم باید حواستان به نظافت و بهداشتتان باشد.
  • اگر نیاز به خدمات پزشکی داشتید به پذیرش هتل مراجعه کنید و اگر بیرون بودید با شماره ۱۵ تماس بگیرید. به بیمارستان آمریکایی پاریس در بلوار ویکتور هوگو واقع در محله‌ « نویی سور سن» هم می‌توانید مراجعه کنید که هم اورژانس ۲۴‌ساعته دارد و هم دندان‌پزشکی. شماره تلفن بیمارستان ٠١٤٦۴۱۲۵۲۵٢ است. اورژانس دندان هم در خیابان «پورت راوایال» در منطقه‌ ۱۴ قرار دارد و شماره تلفنش ٠١٤٣٣٧٥١٠٠ است.
  • پاریس در مجموع شهر امنی است اما بهتر است برخی نکات را رعایت کنید. با خود پول زیاد و وسایل قیمتی حمل نکنید و در مکان‌های شلوغ و پر‌رفت‌وآمد هم مراقب پولتان باشید. جاهایی مثل مونمارتر، اطراف مولن‌روژ و زیر برج ایفل حواستان به جیب‌بر‌ها باشد. اگر تا نیمه شب بیرون بودید وارد برخی ایستگاه‌های مترو مثل «شاتله»، «شاتو‌روژ»، «گارد‌‌نور» و «سن دنیس استراسبورگ» نشوید و سعی کنید با تاکسی به هتل برگردید. در هر صورت برای تماس با پلیس شماره‌ ۷ را بگیرید.
  • همیشه قبل از سوار شدن به تاکسی کرایه‌ دقیق مسیر را بپرسید تا در انتهای مسیر با عمل انجام شده مواجه نشوید.
با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.