پراگ

  • ساحلی
  • تاریخی

رفت و برگشت از ۱,۱۵۲,۹۰۰ تومان

هتل از شبی ۱۶۰,۴۰۰ تومان

پراگ پایتخت اسرارآمیز سرزمین بوهمیاست؛ شهر پل‌ها و برج‌های طلایی؛ شهر کافکا و کوندرا و هرابال؛ شهر فرهنگ و ادبیات. پراگ برای توریست‌های تشنه‌ی فرهنگ و دیدنی‌های تاریخی مقصدی رویایی است. خیابان‌های سنگفرش و ساختمان‌های قرون وسطایی، کلیساهای کهن و سالن‌های تئاتر قرن هجدهمی و رودخانه‌ی ولتارا با پل‌های زیبایش آدم را عاشق پیاده‌روی در این شهر می‌کنند. قلعه‌ی پراگ، بزرگترین قلعه‌ی تاریخی جهان، مجموعه‌ای از تماشایی‌ترین کلیساها، باغ‌ها و کاخ‌های چک و اروپای مرکزی را خود جای داده و دیدن همه‌ی آن یک روز وقت می‌برد. بعد از آن باید سراغ پل چارلز، پاتوق موزیسین‌ها و نقاش‌ها، کلیسای تین و تالار اپرای نئوکلاسیک پراگ بروید که محل اجرای اولین اپرای موتزارت بوده است. خرید و غذا را هم باید در سفرتان بگنجانید؛ البته اگر از دیدنی‌های بی‌شمار پراگ خسته شدید، می‌توانید در یکی از رستوران‌های محلی اطراف رودخانه بنشینید و مثل یک پراگی گوشت سرخ‌شده و دسر میوه‌ای بخورید. دور و بر میدان وینسلاس هم می‌توانید یادگارهای شهر پراگ را به عنوان سوغاتی بخرید.
هزینه سفر به پراگ

هزینه سفر به پراگ

پراگ قلب اروپا است و در مقایسه با آن همه زیبایی و قدمت، سفر به آن راحت است. رزرو بلیط هواپیما با قیمت کم و متوسط به این شهر هر روز انجام می‌شود. پراگ هتل‌های زیادی دارد که قیمتشان متوسط و حتی کم است. غذا در پراگ خوش‌مزه و ارزان است. اگر بلد باشید از مترو استفاده کنید، رفت و آمدتان ارزان و راحت است. تاکسی اما قیمت بالاتری دارد.

آب و هوای پراگ

آب و هوای پراگ

پراگ آب و هوایی اقیانوسی دارد و زمستان‌های سرد و خشک. نوامبر که به نیمه می‌رسد، بارش سبک برف درپراگ شروع می‌شود و تا اواخر مارس ادامه دارد. به علت آلودگی هوا از اواسط اکتبر تا اواسط مارس در این شهر وارونگی هوا هم پیش می‌آید و به همین دلیل در مقایسه با زمین‌های مرتفع‌تر، زمستان‌های پراگ سردترند. تابستان‌ها روزهایی آفتابی دارد و دما در طول روز حدود ٢٥ درجه است، اما شب‌ها هوا خنک‌تر می‌شود. رگبارهای شدید و وزش باد هم گاهی در فصل تابستان پیش می‌آید.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.