گوانگجو

  • طبیعت‌گردی
  • مدرن
  • نمایشگاهی

رفت و برگشت از ۱,۵۱۴,۳۰۰ تومان

هتل از شبی ۳۰۲,۰۸۰ تومان

گوانگجو یکی از سرسبزترین مناطق زمین و سومین شهر بزرگ چین بعد از پکن و شانگهای است که آن را به نام کانتون هم می‌شناسند. این شهر در چین و در سراسر دنیا به خاطر غذاهای خوشمزه و نمایشگاه‌های تجاری‌اش مشهور است. گوانگجو قطب تجارت و اقتصاد و پایگاه بازرگانان جهان است و هر سال کلی تاجر ریز و درشت به آن سرازیر می‌شوند تا در بزرگترین نمایشگاه تجاری چین یعنی نمایشگاه کانتون شرکت کنند. اینجا مثل خیلی از شهرهای آسیایی سنت و تجدد را در کنار هم دارد: آسمان‌خراش‌های عظیم کنار خانه‌های کوچک و مراکز خرید مدرن کنار بازارهای خیابانی. البته چیزهایی جذاب‌تر از تجارت هم در این شهر پیدا می‌کنید: دیدنی‌های تاریخی مثل معابد بودایی و موزه تمدن آسیایی، جنگل‌های سبز و انبوه مثل دافوشان و آشپزی معروف کانتونی. چه برای کار به گوانگجو سفر ‌کنید و چه تفریح، این شهر حسابی سرگرم‌تان خواهد کرد.
هزینه سفر به گوانگجو

هزینه سفر به گوانگجو

گوانگجو شهر نمایشگاهی و کاری است و به همین دلیل تقریبا مقصد گرانی نیست. پروازهای تهران به گوانگجو طولانی است و برای خرید بلیط هواپیما باید هزینه زیادی پرداخت کنید. اما هتل‌های نسبتا ارزان زیادی در شهر وجود دارد. هزینه‌ی هتل در این شهر بزرگ، متوسط است. هزینه‌های خورد و خوراک متوسط است حتی اگر سلیقه‌تان با غذاهای عادی چینی جور نباشد، می‌توانید سراغ فست‌فودها بروید. گوانگجو متروی خوبی دارد که باعث می‌شود پول چندانی برای رفت و آمد خرج نکنید. اما تاکسی سوار شدن به خصوص در ایام نمایشگاه‌های سالانه، هزینه‌ی زیادی دارد.

آب و هوای گوانگجو

آب و هوای گوانگجو

گوانگجو در تمام طول سال، آب و هوایی یکنواخت و معتدل دارد، طوری که نمی‌شود چهار فصل را از یکدیگر تشخیص داد. باد و باران‌های گرمسیری و موسمی تقریبا در تمام طول سال وجود دارند و گاهی این باران‌ها در زمستان تبدیل به برف بسیار کمی می‌شوند.
در بهار هوا خیلی سرد نیست و بهترین تفریح در بهار ِگوانگجو، ورزش‌های آبی است. تابستان گرم، مرطوب و طاقت‌فرساست؛ اما اگر مجبورید در تابستان به گوانگجو سفر کنید می‌توانید با بازی‌ها و ورزش‌های آبی سر خود را گرم کرده و روزهای گرم و شرجی را به این شکل بگذرانید. گوانگجو در پاییز، آفتابی و خنک است و نمایشگاه‌های زیادی در فصل پاییز برگزار می‌شوند. آبان و آذر بهترین ماه‌های سال برای سفر به گوانگجو هستند و زمستان‌ که هوا خنک و دلپذیر است، بهترین وقت برای طبیعت‌گردی.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.