پکن

  • تاریخی
  • مدرن
  • نمایشگاهی

رفت و برگشت از ۱,۵۶۰,۴۰۰ تومان

هتل از شبی ۱۸۵,۶۵۰ تومان

پکن پایتخت تاریخ کهن و رمزآلود چین و محل تلاقی چین مدرن و سنتی است. تاریخ ۳۰۰۰ ساله شهر دیدنی‌های پکن را شگفت‌انگیز و مسحورکننده کرده؛ دیوار چین که مارپیچ باشکوهی میان تپه‌های شمالی شهر ساخته، شهر ممنوعه که یک کاخ سلطنتی استثنایی است و کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی هوتونگ که آدم را صدها سال در تاریخ به عقب برمی‌گردانند. این شهر به تنهایی شش سایت تاریخی دارد که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.. غذا در پکن، یعنی یک سفره بزرگ پر از چیزهای خوشمزه، متفاوت و هیجان‌انگیز: از نودل‌های محشر و دامپلینگ‌های داغ تا خوراک‌هایی از شش گوشه دنیا. تنوع رستوران‌های پکن دیوانه‌کننده است. خرید در پکن هم تجربه بی‌نقصی است؛ مرکز خریدهای باشکوه با معماری‌های مدرن و برندهای محبوب و بازارهای سنتی خوش‌آب و رنگ پر از چای و ابریشم، پاهایتان را خسته و حالتان را خوب می‌کنند.
هزینه سفر به پکن

هزینه سفر به پکن

پکن پایتخت چین یکی از بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین شهرهای دنیا است. سفر به این شهر کار سختی نیست. بلیط هواپیما برای پروازهای مختلفی به این شهر وجود دارد که قیمتشان متوسط است. هتل‌های زیادی در این شهر هست و همیشه امکان آن را دارید که هتلی با قیمت متوسط در جای خوب بگیرید. البته هتل‌های لوکس و بزرگی نیز دارد که قیمتشان کم نیست. هزینه‌های روزمره در پکن چندان زیاد نیست. فست‌فودهای بین‌المللی در کنار رستورا‌های بسیار زیاد انتخاب گسترده‌ای از غذا با قیمت خوب در اختیار شما قرار می‌دهند. متروی پکن بسیار گسترده است و تمام شهر را پوشش می‌دهد و هزینه‌های رفت و آمد شما را کم می‌کند. اگر بخواهید تاکسی سوار شوید خوب است بدانید که قیمتش کم نیست.

آب و هوای پکن

آب و هوای پکن

از ماه سپتامبر (شهریور) تا اوائل نوامبر (اواخر ِ مهرماه)، بهترین فصل برای رفتن به پکن است، هوا بسیار عالی و تعداد توریست‌ها بسیار کمتر از فصل‌های دیگر است. چینی‌ها، این فصل کوتاه خوش آب و هوا را تیانگائو کیشوانگ می‌نامند، که معنی ِ تحت‌الفظی آن به معنای آسمان بلند و هوای تازه است. زمستان فصل یخبندان پکن است، دما از بیست درجه سانتی‌گراد زیر صفر نیز پایین‌‌تر می‌رود و بادهای سرد شمالی، لرزه بر اندام هر جنبنده‌ای می‌اندازند. فصل بهار، صرف نظر از گرد و غباری که از سمت مغولستان می‌آید و همه‌جا را می‌پوشاند، فصل مناسبی برای سفر است و گل‌های بید مانند دانه‌های برف در هوا شناورند. تابستان‌ها در زیر آفتاب سوزان، دمای پکن به بالای ٤٠ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. ولی جالب است بدانید که با وجود گرمای شدید، اوج بازار توریسم در این فصل است و به طور معمول هتل‌ها در تابستان قیمت‌ها را بالا برده و دیوار بزرگ چین پر از گردشگر می‌شود. در ضمن آلودگی هوا در تابستان و زمستان بالاست.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.