ریو

  • ساحلی
  • تاریخی
  • طبیعت‌گردی

رفت و برگشت از ۰ تومان

هتل از شبی ۱۵۹,۷۰۰ تومان

ریو شهر سواحل طلایی و کوه‌های سرسبز؛ شهر کارناوال‌های شاد و رقص سامبا؛ شهر قهوه و فوتبال؛ شهری شگفت‌انگیز در آغوش مسیح. دیدنی‌های اینجا هر سلیقه‌ای را عاشق خودش می‌کند؛ از مجسمه‌ی ۳۸ متری مسیح بر فراز کوه کورکوادو و موزه‌های پر رمز و راز شهر که بگذریم، تفریحات ساحلی بخش جدانشدنی خوشی‌های برزیلی‌اند؛ ساحل کوپاکابانا بزرگترین ساحل ریو است که چهار کیلومتر در امتداد اقیانوس اطلس کشیده شده و کافه و موسیقی، شنا و حمام آفتاب، فوتبال و والیبال و غواصی و موج‌سواری را کنار هم جمع کرده. ریو برای خرید هم انتخاب‌های رنگارنگی دارد. در مرکز خرید ریوسول برندهای جهانی را پیدا می‌کنید و در یکشنبه‌بازار ایپانما و بازار شبانه‌ی ساحل کوپاکابانا سوغاتی‌های سنتی مثل لباس‌ها و خنزرپنزرهای رنگارنگ و شاد خواهید دید. برای چشیدن غذاهای سنتی هم اصلاً معطل نکنید: فیژوآدا که معروف‌ترین خوراک برزیلی است به علاوه اسنک‌های خیابانی مثل پان‌دکیژو و ژوئیلو هرکسی را سر اشتها می‌آورند.
هزینه سفر به ریو

هزینه سفر به ریو

ریو دومین شهر بزرگ برزیل است. پروازهای ریو چندان متنوع نیستند و به دلیل مسافت زیاد و طول مدت پرواز، بلیط هواپیما گران است. اقامت در این شهر شلوغ و زیبا، چندان گران نیست. هتل‌های متوسط زیادی با قیمت متوسط وجود دارد. هزینه‌های روزمره در ریو متوسط است. غذا خوشمزه و قیمت آن متوسط است. برای رفت و آمد سه انتخاب مترو، اتوبوس و تاکسی دارید که مترو از همه راحت‌تر و ارزان‌تر است. اگر در زمان فستیوال سالانه سفر می‌کنید بدانید که همه‌ی قیمت‌ها بالاتر از حالت عادی این شهر است.

آب و هوای ریو

آب و هوای ریو

آب و هوای ریو، مثل بیشتر جاهای دیگر برزیل، استوایی است با تابستان‌های گرم و باران‌های طولانی که از دی‌ماه تا فروردین طول می‌کشند. دمای هوا در تابستان بیشتر وقت‌ها تا بالای چهل درجه می‌رسد و به خاطر رگبارهایش، گاهی در خیابان‌ها سیل راه می‌افتد.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.