نخجوان

  • تاریخی
  • طبیعت‌گردی

رفت و برگشت از ۱,۹۷۶,۵۰۰ تومان

هتل از شبی ۰ تومان

اسم نخجوان را از کودکی و در کتاب‌های تاریخ زیاد شنیده و خوانده‌ایم؛ جمهوری خودمختاری محصور میان ایران، ترکیه و ارمنستان که از مرز جلفا فقط چهل کیلومتر فاصله دارد. از تاکسی‌های مرزی که پیاده شوید، دیدنی‌های آشنای قفقازی پیش روی شماست: مقبره‌ی مومنه‌خاتون که یک برج آجری هشت‌ضلعی است؛ موزه‌ی روباز قوچ‌های سنگی با چشم‌انداز آرارات؛ موزه‌ی حیدرعلی‌اف و موزه‌ی فرش با گلیم‌ها و پالاز‌های پرآوازه‌ی آذری.‌ هتل تبریز و هتل تهرانش ایران را تداعی می‌کنند و مراکز خریدش ترکیه را. نخجوان هم مرکزخرید شیک و مدرن دارد، هم بازارهایی به سبک ایران و برای چانه زدن! این شهر معجونی از ایران، آذربایجان، ارمنستان و روسیه است و حال‌و‌هوایی قصه‌گونه و خیال‌انگیز دارد. غذاهای نخجوان طعم آشنای شمال غرب ایران را دارند: کباب با لواش تنوری، آش اوماج، کوفته، پلوهای زعفرانی و البته باقلوا. آب و هوایش هم شبیه تبریز خودمان است و اگر چند کلمه آذری هم بلد باشید، بیشتر خوش می‌گذرد.
هزینه سفر به نخجوان
هزینه سفر

نخجوان شهر کوچک بسیار نزدیکی است که سفر کردن به آن بسیار راحت و ارزان است. از ایران به نخجوان پروازی نمی‌رود اما به دلیل فاصله‌ی زمینی بسیار کم سفر با ماشین با اتوبوس به این شهر راحت و کم‌هزینه است. نخجوان تنوع هتل زیادی ندارد اما همین هتل‌ها قیمتشان ارزان و کیفیتشان هم نسبتا خوب است و با هزینه معقولی می‌توانید در نخجوان رزرو هتل داشته باشید. هزینه‌های روزمره در نخجوان ارزان است. غذا متنوع و خوب و ارزان است. نخجوان شهر کوچکی است و رفت و آمد در آن کم‌هزینه است.

بهترین وقت سفر به نخجوان
بهترین وقت سفر

آب و هوای نخجوان در کل شبیه به استان‌های شمال غرب ایران است. این یعنی زمستان‌های سرد و سخت و تابستان‌های خشک و البته به خاطر عامل ارتفاع و موقعیت جغرافیایی، ملایم.بهترین وقت برای رفتن به نخجوان، تابستان و بهار است.آفتاب نخجوان سوزان است پس اگر به آفتاب حساسیت دارید و تابستان عازم هستید، ضد آفتاب و چتر مخصوص را فراموش نکنید.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.